Jastrzębski Węgiel

Siatkarze z Jastrzębia rozegrali mecz rewanżowy z Akademikami z Olsztyna w ramach I fazy play off.
Spotkanie o wejście do półfinału odbyło się w sobotę, 13 kwietnia – a do awansu do najlepszej czwórki Pomarańczowi potrzebowali dwóch wygranych setów (jastrzębianie pierwszy mecz wygrali na wyjeździe 3:0). Pierwsza partia mocno zaskoczyła wszystkich zebranych w jastrzębskiej hali. Goście zagrali bardzo dobrze i cieszyli się z wygranej 25:21. Dwa kolejne sety to jednak ogromna dominacja miejscowych. Jastrzębianie byli lepsi w każdym aspekcie gry, zwyciężyli do 14. i 13., zapewniając sobie tym samym awans do półfinału PlusLigi. W IV secie na parkiet wyszli zawodnicy rezerwowi Jastrzębskiego Węgla, którzy pokazali się z dobrej strony, pokonali Akademików 25:23 i razem z całą drużyną mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu 3:1.
O finał PlusLigi Jastrzębski Węgiel zagra z Asseco Resovią Rzeszów, która okazała się lepsza w ćwierćfinałowym dwumeczu od Trefla Gdańsk. Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się w środę, 17 kwietnia w hali na Podpromiu o godzinie 17:30, natomiast rewanż w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowano na sobotę, 20 kwietnia o godzinie 14:45.

PO MECZU POWIEDZIELI
Leszek Dejewski, II trener JW (po II meczu)

Te dwa mecz pokazały, że jesteśmy lepszą drużyną od Olsztyna. Chociaż pierwszy set dzisiejszego meczu trochę nas zaskoczył. Goście zagrali bardzo dobrze, a my myśleliśmy, że ten mecz sam się wygra. Później byliśmy już skoncentrowani i zrobiliśmy swoje. Tegoroczne play offy są dziwne. Gdyby dzisiaj przytrafił nam się słabszy dzień, mogliśmy przegrać praktycznie cały sezon. To nie byłoby sprawiedliwe. Na szczęście wygraliśmy i jesteśmy w półfinale. My nie boimy się nikogo, dlatego nie ma większego znaczenia z kim zagramy o finał.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:14, 25:13, 25:23)