Sport
 • Błotnisty Kamień Extreme (ZDJĘCIA)

  28.09.2020

 • Przez dwa dni rządzili tu miłośnicy biegów ekstremalnych. W sobotę wystartowało 125 dzieci, które miały do pokonania 15 przeszkód. Dzień później ruszyli dorośli, dla których przygotowano 30 "atrakcji". W sumie zmierzyło się z nimi 176 biegaczy.

  – Trasa było trudniejsza niż w poprzednich edycjach. Nie było takich postojów, przeszkód, gdzie można było odpocząć. Cały czas trzeba było być na wysokich obrotach. Do tego często biegło się w błocie do kolan, co utrudniało pokonywanie technicznych przeszkód. W pewnym momencie bałem się, że stracę buty (śmiech). Ale impreza była super. Fajnie, że można znowu rywalizować, bo tego bardzo brakowało. Oczywiście już planuję, żeby za rok znowu tu się pojawić, bo dla mnie wszystkie biegi organizowane w Rybniku są bardzo prestiżowe i ważne – powiedział na mecie Sebastian Strzelczak, najlepszy zawodnik w klasyfikacji open 15. edycji Kamień Extreme i najlepszy rybniczanin tej imprezy.

  W klasyfikacji open na podium stanęli jeszcze Marcin Zdziebo (2. miejsce) i Leszek Iwanca (3. miejsce). Wśród kobiet wygrała Sabina Wojtaszewska przed Marią Staną i Kariną Helios, która zwyciężyła w klasyfikacji najlepsza rybniczanka.

   

  Marek Pietras

   
 • Galeria:

 • Medhouse 5.10-30.06.2021
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.