Aktualności
 • 15-letnia Amelia w czwartek zmarła. Zabił ją pijany 19-letni kierowca

  24.09.2020

 • W czwartek kwadrans przed godziną 16 lekarze odłączyli od aparatury podtrzymującej życie 15-letnią Amelię. Dziewczyna została potrącona przez pijanego 19-latka. Chwilę wcześniej nastolatka wraz z rodzicami wyszła z domu swojego wujka, gdzie rodzina świętowała urodziny jej cioci oraz 6-letniej kuzynki.

  W czwartek kwadrans przed godziną 16 lekarze odłączyli od aparatury podtrzymującej życie 15-letnią Amelię. Dziewczyna została potrącona przez pijanego 19-latka. Chwilę wcześniej nastolatka wraz z rodzicami wyszła z domu swojego wujka, gdzie rodzina świętowała urodziny jej cioci oraz 6-letniej kuzynki.

  - Proszę napisać, że chociaż ten chłopak jest dla mnie największym wrogiem, to nie życzę mu tego, co on zrobił nam i naszej córeczce. Chociaż sprawił mi największy ból - płacze mama nastolatki, paląc znicz na poboczu drogi, gdzie doszło do tragedii. Amelia była jej jedynym dzieckiem. Rodzice bardzo chcieli, by lekarze zdołali uratować przynajmniej organy jej córki, żeby chociaż jej cząstka dalej żyła. Niestety, nawet tego nie dało się zrobić. Obrażenia były tak duże…

  Tragedia rozegrała się 19 września o godzinie 21.45. Amelka razem z mamą i tatą była u swojego wujka i swojej cioci na urodzinach w ich domu przy ulicy Powstańców Śląskich w Godowie.

  - Byli u nas na urodzinach, mojej żony i naszej 6-letniej córki Milenki. Odprowadziliśmy ich do samochodu, auto stało na poboczu. Powiedzieliśmy tylko: Na razie, trzymajcie się. Odwróciliśmy się i poszliśmy w stronę domu. Usłyszeliśmy tylko huk. Amelka stała na chodniku, to auto jechało od strony Łazisk, zjechało na drugi pas, wjechało na chodnik i uderzyło w nią. Szwagier odwrócił się, Amelki już nie było, Leżała 25 metrów dalej. Moja siostra krzyczała: On zabił mi córkę! - opowiada pan Dawid, chrzestny Amelki.

  Natychmiast pobiegli na miejsce, próbowali reanimować dziewczynkę. Ściągnęli strażaków z tutejszej OSP. Ale Amelka nie miała pulsu, była cała połamana, we krwi. - Lekarze powiedzieli, że nie miała żadnych szans - opowiada wujek dziewczynki. Przyleciał śmigłowiec ratowniczy, Amelkę przetransportowano do szpitala w Katowicach-Ligocie. Lekarze określali jej stan jako „skrajnie krytyczny”. Niestety, nie uratowali jej.


  Sprawca uciekał z miejsca zdarzenia skodą octavią. Porzucił auto przy ul. 1 Maja. Dalej uciekał pieszo, próbował się ukryć. Odnalazł go policyjny pies. Miał ponad dwa promile alkoholu! Wszyscy wiedzą, kim jest. To Grzegorz W., piłkarz Naprzodu Czyżowice. Wracał z meczu, po którym był alkohol. Ktoś chciał go odwieźć do domu, ale on nagle się zgubił. Wsiadł do swojego auta…

  - Przejechał 15 kilometrów albo i więcej i dopiero zatrzymał się tutaj, na tym naszym chodniku. Ofiar mogło być więcej, przecież chwilę wcześniej staliśmy tam z żoną, która jest w ciąży, z córeczką… - mówi pan Dawid. 19-latek ma dziewczynę, która urodziła mu miesiąc temu dziecko. Przez swoją głupotę zniszczył życie również im…

  Amelia była pełną życia nastolatką. Kochała zwierzęta, jeździła konno. Nie raz spadła z konia, ale nie przyznawała się rodzicom. Szczupła, brunetka, w okularach. Na zdjęciu na Facebooku wygląda jak profesorka. Uczyła się za fryzjerkę, bardzo podobało się jej na praktykach. - A ja cieszyłem się, że nie będę musiał chodzić po fryzjerach, że Amelia przyjedzie, ostrzyże nas… Już nie przyjedzie - mówi jej wujek.

  Rodzina była bardzo zżyta. Rok temu Amelia była z nimi na wakacjach w Chorwacji. Teraz wujek poszedł do jej pokoju, żeby zabrać chomika, żeby nie został sam… - Nie umiałem tam wejść, to było bardzo trudne - mówi ze ściśniętym gardłem.

  Swojej córeczce, 6-letniej Milence, tłumaczy, że Amelia jest teraz gwiazdą na niebie. Na najwyższej półce w jej pokoju stoi konik, którego dostała od starszej kuzynki. Nosi imię Amelia…

  Rodzice Nastolatki chcą walczyć o odszkodowanie, ale nie dla siebie. Ewentualne pieniądze przeznaczą dla ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

  Pogrzeb 15-latki odbędzie się najprawdopodobniej w poniedziałek w Radlinie.

   
 • Galeria:

 • ADR

 • Medhouse 5.10-30.06.2021
 • Komentarze:
 • 28.09.2020 20:29 ADA
  Wyrazy współczucia
  Kierowca dożywocie

 • 25.09.2020 22:07 Mis
  Wiem co rodzice czuja
  Ten kierowca powinien dostać dożywocie.

 • 25.09.2020 11:35 Basia
  Na zawsze w naszych sercach?
  ????niesprawiedliwość,złość i ból... Nie ma już z nami Amelki,ale jest w sercach najbliższych,jest teraz tam na górze i czuwa nad nami!!!!! Kasiu ŁUkaszu dla was największe kondolencje...!!!!!!

 • 25.09.2020 11:26 Miroslaw
  Kondolencje
  Dużo wiary życzę i wytrwałości w tych trudnych dla Was dniach.

 • 25.09.2020 10:52 Kasia
  Smutne
  Czytając ten artykuł łzy same spływają po policzkach,,,,spoczywaj w pokoju słoneczko...Dla rodzicow najszczersze kondolencje,choć jich bólu niezastąpią żadne słowa

 • 25.09.2020 07:26 Patka
  Tragedia
  Zal mi Was bardzo!!!nigdy nie zrozumiem tego dlaczego pijani jada samochodem i krzywdza innych niewinnych ludzi, ktorzy chca jeszcze zyc...najszczersze wyrazy współczucia dla calej rodziny

 • 25.09.2020 07:23 Beata
  Kondolencje
  Szczere wyrazy współczucia dla was

 • 24.09.2020 23:58 Lena
  Przykre..
  Wyrazy współczucia dla rodziny

 • 24.09.2020 23:54 Mateusz
  Kondolencje
  Wyrazy najszczerszego współczucia i żalu dla rodziny..

 • 24.09.2020 23:18 Puzia
  Straszne
  Bardzo przykre, wyrazy współczucia dla rodziców tej biednej dziewczynki

 • 24.09.2020 22:31 Serce pęka
  Niesprawiedliwość
  Wyrazy głębokiego współczucia

 • Czytaj także:
 • 15-latka walczy o życie, sprawca w areszcie (NOWE FAKTY, ZDJĘCIA)Koszmarny wypadek w Godowie,15-latka w krytycznym stanie!

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.