Czas wolny
 • Ogórkiem przez Amerykę

  14.09.2020

 • 20 września o godz. 15.00 w punkcie informacji miejskiej halo! Rybnik przy ulicy Sobieskiego pojawią się podróżnicy, którzy swoim 48-letnim Volkswagenem objechali Amerykę Północną.

  Podczas blisko rocznej podróży Volkswagenem Transporterem Agnieszka i Bartosz Wrzosek pływali w Wielkich Jeziorach Kanady, przemierzali bezludne drogi i góry Jukonu, podziwiali majestat Denali na Alasce, oglądali magiczne zachody słońca na kalifornijskich pustyniach, nocowali przy gejzerze w pomarańczowym Utah, jedli świeżo pieczony chleb przez Navajo w Monument Valley, karmili kozy na farmie w Meksyku i podziwiali wędrówki motyli Monarchów.
  Wspinali się na piramidy Majów w Gwatemali i ukradkiem podglądali Mennonitów w Belize.

  Przejechali przez całe Kordyliery, chodzili m.in: po szlakach amerykańskich i kanadyjskich Gór Skalistych, w parkach Kluaine na Jukonie czy Kenai i Denali na Alasce.
  Przede wszystkim jednak poznawali cudownych ludzi praktycznie każdego dnia drogi. Poznali historie ich życia i mogli stać się jego częścią.

  Podróżują dla chwil, ludzi i zapachów. Dają ponieść się chwili, zawierzyć ludziom i podążać trochę inną drogą, niż ta w przewodnikach turystycznych.


  O cudownych miejscach, które odwiedzili, ludziach których poznali oraz o ich sposobie podróżowania opowiedzą podczas prezentacji zdjęć i filmów.


  Obowiązuje limit miejsc. Zapisy telefoniczne lub drogą e-mail: halorybnik@gmail.com.

   
 • ADR

 • Skok Stefczyka
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.