Aktualności
 • Kopalnia Rydułtowy: Nie żyje 46-letni górnik

  16.09.2020

 • Tragedia w kopalni Rydułtowy. We wtorek w zakładzie tym zginął 46-letni górnik. Został przysypany skałami stropowymi podczas kontroli podziemnego chodnika. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. Okoliczności wypadku wyjaśnia nadzór górniczy.

  - Mężczyzna wszedł do przodka skontrolować urobiony obrys chodnika, w tym momencie nastąpił opad skał, które przysypały górnika - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia Rydułtowy.


  Koledzy szybko odkopali mężczyznę, ale ten nie dawał oznak życia. Rozpoczęli reanimację, która jednak nie przyniosła rezultatu. Lekarz potwierdził zgon. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.  Przyczyny oberwania skał wyjaśni prowadzone postępowanie powypadkowe. Wiadomo, że w kopalni nie doszło do wstrząsu górotworu. Nie było też zagrożenia dla innych pracowników. Sprawę wyjaśniają Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku oraz centrala Polskiej Grupy Górniczej. Powiadomiono też prokuraturę oraz Państwową Inspekcję Pracy.

  Kopalnia Rydułtowy należy do kopalni ROW. 46-latek jest jedenastą w tym roku śmiertelną ofiarą pracy w polskim górnictwie i szóstą w kopalniach węgla kamiennego.

   
 • Galeria:

 • ADR

 • Skok Stefczyka
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.