Aktualności
 • Policjant z Żor zawodowym bokserem (ZDJĘCIA)

  07.09.2020

 • Sierż. szt. Adam Grabiec z komendy w Żorach pokonał 5 września Daniela Urbańskiego, doświadczonego pięściarza - zdobywcę trzech prestiżowych tytułów. Zawodnicy zmierzyli się na 42. event Charten Boxing Show w Białymstoku, który transmitował Polsat News Sport.


  Ireneusz Stajer

  Nasz policjant stoczył w sobotę fantastyczną walkę, pokazał w jak doskonałej jest formie. W hali Lodowiska BOSiR obok pojedynków boksu olimpijskiego z udziałem światowej sławy zawodników obejrzeliśmy walki zawodowców. Podczas jednej z nich na ringu wystąpił pełniący na co dzień służbę w żorskiej komendzie sierżant sztabowy Adam Grabiec.

  Jego przeciwnikiem był zawodnik grupy Charten Boxing Production – organizatora gali, Daniel Urbański, były Młodzieżowy Mistrz Świata IBF, Międzynarodowy Mistrz Polski oraz mistrz krajów nadbałtyckich Federacji WBC w świecie boksu określany mianem doświadczonego i „twardego” zawodnika”.

  - Jednak nasz kolega Adam tuż po wyjściu z niebieskiego narożnika narzucił ostre tempo walki i już w pierwszej rundzie, lewym sierpowym powalił go na deski. Nokdaun był na tyle mocny, że przeciwnik doszedł do siebie dopiero na półmetku i pomimo tego, że próbował nadrobić zaległości, zabrakło mu na to czasu. Adam tym samym zwyciężył na punkty na kartach wszystkich sędziów – cieszy się aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji.

  O walce Grabca wiedziało niewielu. Mówi, że pojawia się w ringu nie dla sławy, a z wielkiej pasji do pięściarstwa. Boks pomaga mu zachować doskonałą kondycję, wydobyć adrenalinę i zrelaksować się po ciężkiej służbie. Treningi łączy z powodzeniem z życiem zawodowym oraz rodzinnym. W sobotnią noc po swojej wygranej przejechał kilkaset kilometrów na Śląsk, wrócił do domu i udał się na służbę.

  Co ważne, pan Adam ma zawsze wiele szacunku do swoich rywali. - Daję z siebie tylko tyle, żeby wygrać. Liczy się dla mnie sportowa rywalizacja, a nie chcę zupełnego pobicia przeciwnika i upokorzenia go – przyznaje pięściarz. - Obaj panowie są dobrymi kolegami, zawodnikami tego samego klubu. Adam to wspaniała osobowość, nieprawdopodobnie skromny człowiek. Jak tylko może unika bijatyki, dla niego boks jest szlachetną szermierką na pięści. Walczy zawsze fair play – dopowiada rzeczniczka komendy.

  Od początku kariery sportowej policjant jest związany z BKS Jastrzębie, obecnie jego promotorem jest Dariusz Snarski, znany polski bokser olimpijski, dusza i serce Charten Boxing Production. Grabiec ma trudniej niż inni zawodowi pięściarze. Oprócz bowiem uprawiania sportu od kilkunastu lat pracuje jako stróż prawa. Przełożeni nie dają mu forów, musi pracować na pełnych obrotach.

  Najpierw był w służby zastępczej w warszawskim oddziale prewencji. Potem pracował w komendzie w Wodzisławiu Śląskim, a następnie trafił do żorskiej jednostki.

  Prywatnie szczęśliwy mąż Gosi i ojciec syna. Rodzina wspiera go w pracy zawodowej i kiedy staje na ringu. Żona siedzi na trybunach i z całych sił dopinguje Adama.

  2 października będzie walczył w Kościerzynie. Na ringu zobaczymy go także podczas Jesiennej Gali Bokserskiej BKS Jastrzębie. 

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Skok Stefczyka
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.