Sport
 • Mrozek: Zostanę dopóki nie osiągnę celu. Jest nim złoto DMP

  03.09.2020

 • Żużlowcy PGG ROW Rybnik już wiedzą, że za rok będą się ścigać w pierwszej lidze. Krzysztof Mrozek mówił dziś o planach na przyszłość rybnickiego klubu.


  Tak, to jest mała katastrofa. Pod względem sportowym na pewno – mówił o tegorocznym sezonie prezes PGG ROW Rybnik i dodawał: - Taki jest jednak sport. Przegraliśmy tę ligę na torze w sportowej walce. Byliśmy najsłabsi.

  Wczoraj Mrozek spotkał się z dziennikarzami regionalnych mediów. Ci pytali go m.in. o plany na przyszłość.
  - Jeśli taka będzie wola rady nadzorczej klubu, odejdę. Ja jednak mam swój cel – złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. Chcę go zrealizować – przekonywał prezes PGG ROW Rybnik.
  Na razie jednak rybniczanom przyjdzie się pogodzić ze spadkiem z Najlepszej Żużlowej Ligi Świata i startach na jej zapleczu. Zarys składu na sezon 2021 już jest.
  - Waszek Milik Siergiej Łogaczew zostają – mówił Mrozek.
  - A co z Kacprem Woryną? - dopytywali dziennikarze.
  - Zostanie. Bardzo o to walczę i będę walczyć do końca – przekonywał Mrozek. Prezes PGG ROW zapewnia także, że sonduje rynek zawodników, którzy mogliby reprezentować barwy rybnickiego klubu w sezonie 2021.
  Interesujący był wątek ewentualnego awansu do PGE Ekstraligi w kolejnym sezonie. Wiadomo bowiem, że w dzisiejszych realiach beniaminek niemal nie ma możliwości zbudowania konkurencyjnego składu, bo kiedy awans staje się faktem, niemal wszyscy topowi zawodnicy mają już podpisane umowy z klubami PGE Ekstraligi.
  - Ratunkiem dla ligi jest budowa zespołów w oparciu o KSM (Kalkulowana Średnia Meczowa – dop. red.). To pozwoli uwolnić rynek zawodników i sprawi, że ten nowy będzie miał możliwość wzmocnienia się. Przyznam szczerze, że sam nie wiem czy jeśli w 2021 roku uda nam się awansować, a taki jest cel, pojedziemy w Ekstralidze czy nie. Nie wiem, czy drugi raz zdecyduję się na taki eksperyment jak w tym sezonie – przekonywał Mrozek.

   

   
 • Medhouse 5.10-30.06.2021
 • Komentarze:
 • 05.09.2020 15:22 Rybniczok
  zuzel
  Ludzie pamientecie o swoich synkach,anie orusach.

 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.