Aktualności
 • Uciekał przed policją i uderzył w radiowóz (ZDJĘCIA)

  13.07.2020

 • Nawet 5 lat więzienia grozi 36-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Raciborzu. Mundurowi ruszyli w pościg. Uciekinier nie zapanował nad jednośladem i uderzył w radiowóz.

  Rajd pirata drogowego rozpoczął się w nocy z 12 na 13 lipca na ulice Ks. Józefa Londzina. Około godziny 1.50 funkcjonariusze drogówki postanowili skontrolować kierującego motocyklem.

  - Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu zawrócił i zaczął uciekać, nie zatrzymując się pomimo sygnałów wysyłanych przez umundurowany patrol. Radiowóz ruszył w pościg. Motocyklista jechał z dużą prędkością, próbując zgubić ścigający go ulicami miasta policyjny samochód – relacjonuje komisarz Mirosław Szymański, oficer prasowy komendy w Raciborzu.

  Jak dodaje, motocyklista łamał wiele przepisów i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Do pościgu skierowano kolejne radiowozy. Ostatecznie ucieczka zakończyła się na ulicy Bolesława Prusa, gdzie mężczyzna nie zapanował nad jednośladem i uderzył w policyjny radiowóz. Został zatrzymany i przebadany alkomatem - był trzeźwy.

  - Motocyklista nie odniósł żadnych obrażeń. Poszkodowani zostali natomiast dwaj mundurowi z raciborskiej drogówki – podkreśla rzecznik.

  Okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy. Jego skrajnie ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowania zostaną teraz ocenione przez sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.