Aktualności
 • 46-latek z ponad 100 działek amfetaminy!

  13.07.2020

 • Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali 46-latka, który miał przy sobie ponad 10 działek amfetaminy. Zwrócił na siebie uwagę świadka w samochodowej myjni. W mieszkaniu orzeszanina mundurowi znaleźli kolejne 90 działek narkotyku.

  9 lipca przed godziną 21 mundurowi ujęli 46-latka z narkotykami. Według relacji świadka, na jedną z myjni samochodowych w centrum miasta podjechał fiatem seicento mężczyzna. Zachowanie kierującego zgłaszający określił jako dziwne, miał być nerwowy i pobudzony.

  - Mundurowi wylegitymowali i skontrolowali wskazaną osobę, ujawniając ponad 10 działek podejrzanej substancji, która po testach okazała się amfetaminą. Mężczyzna trafił do komisariatu, a w tym czasie stróże prawa przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli kolejne porcje - ponad 90 działek tego samego narkotyku – zaznacza sierżant sztabowa Ewa Sikora, oficer prasowa komendy w Mikołowie.

  Następnego dnia mieszkaniec Orzesza usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji odurzających -  ponad 100 działek. Grozi mu do 10 lat wiezienia.

  - W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, wyjaśniając jednocześnie, że narkotyki zakupił, gdyż... właśnie wybiera się na wakacje. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – dodaje rzeczniczka.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.