Aktualności
 • Skazani zatrzymani oraz odnaleziony zaginiony

  13.07.2020

 • Tylko w weekend stróże prawa zatrzymali w Żorach trzy osoby poszukiwane w wieku od 22-42 lat i odnaleźli zaginionego mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Na dwóch z mężczyzn ciążyły wyroki więzienia, a za jednym poszukiwania wszczęła miejscowa prokuratura.

  10 lipca przed godz. 22 policjanci patrolujący miasto zauważyli na terenie Centrum Przesiadkowego osobę, która piła alkohol. Z uwagi, że mężczyzna dopuścił się wykroczenia patrol postanowili go wylegitymować i ukarać. Podczas sprawdzenia w bazach danych okazało się, że poszukuje go żorska prokuratura.

  - Kolejny z mężczyzn wpadł tego samego dnia tuż po północy. 42-latka, bez stałego miejsca zamieszkania poszukiwał żorski sąd, który skazał go na 1,5 roku pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa komendy policji.
  Z kolei 22-letni żorzanin, również skazany na karę więzienia przez miejscowy sąd, został zatrzymany podczas interwencji na jednym z osiedli, przed 4.30 nad ranem.

  - Kryminalni z Żor odnaleźli także w piątek zaginionego 45-latka. Mieszkańca powiatu pszczyńskiego zauważyli na jednej ze stacji paliw na terenie naszego miasta. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia wrócił do rodziny – podkreśla rzeczniczka.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.