Aktualności
 • Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie

  13.07.2020

 • Urzędujący prezydent otrzymał 51,24 procent głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 procent – podała 13 lipca o godz. 8 PKW. Frekwencja wyniosła 68,12 proc. i była mniejsza od rekordowej w wyborach w 1995 tylko o 0,12 proc. To wyniki nieoficjalne z 99,97 proc. obwodów.

  Na kandydata Zjednoczonej Prawicy Andrzeja Dudę głosowało 10 413 094 (51,21 proc.) uprawnionych, Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej otrzymał poparcie 9 921 219 (48,79 proc.) wyborców – podał przed chwilą przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

  Frekwencja wyniosła 68,12 procent. To dane z 99,97 obwodów wyborczych. Do PKW nie dotarło jeszcze 9 protokołów z zagranicy , m.in. z Wielkiej Brytanii, gdzie przeliczane są głosy.

  - Nie wpłynie to jednak w sposób znaczący na ostateczny wynik wyborów prezydenckich. W Manchesterze np. głosowało w dwóch komisjach po około 22 tysiące osób, w Londynie 13 tysięcy – dodał przewodniczący PKW.

  Andrzej Duda zebrał o blisko pół miliona głosów więcej od Andrzeja Trzaskowskiego.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Duda powiększa przewagę nad TrzaskowskimSondaż IPSOS: Duda – 50,4 proc., Trzaskowski – 49,6 proc.Rekordowa frekwencja, w Rybniku już 52,52 procentFrekwencja lepsza niż w pierwszej turze

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.