Sport
 • Bez litości: Mistrz Polski zdecydowanie lepszy w Rybniku

  10.07.2020

 • Mistrzowie Polski ekipa FOGO Unii Leszno pewnie wygrała na torze beniaminka z Rybnika mecz rozgrywany w ramach V kolejki PGE Ekstraligi. Starcie zakończyło się wynikiem 34:56.

  W ekipie PGG ROW Rybnik na swoim, bardzo wysokim, ekstraligowym poziomie znów pojechał tylko jeden zawodnik - Robert Lambert, który łącznie w sześciu startach wywalczył 15 punktów. Wsparciem dla niego był Adrian Miedziński, zdobywca 7 oczek i jednego bonusa.

  Cóż można o tym meczu powiedzieć? Do piątego biegu przegrywaliśmy z rywalami ale cały czas byliśmy w kontakcie z szansami na odrobienie strat. Ale w biegu szóstym, gdy rywale przyjechali na 1:5, a ich przewaga urosła do 8 punktów stało się jasne, że o pozytywny wynik będzie trudno. I było, bo leszczynianie z wyścigu na wyścig tylko powiększali swoją przewagę. Rybniczanie drużynowo wygrali tylko jeden wyścig - czwarty - potem albo przegrywali, albo co najwyżej udawało im się wywalczyć remis. Jednak Jaimon Lidsey, który w tym spotkaniu zdobył dziewięć punktów twierdził, że nie była to dla jego drużyny łatwa przeprawa.

  - Wynik nie oddaje tego co działo się na torze. Naprawdę musieliśmy wyszarpać każdy punkt. Nawierzchnia nie ułatwiała tego zadania, bo bardzo się zmieniała. Myślę, że rybniczanie sprawią tutaj jeszcze nie jedną niespodziankę - mówił po meczu młody Australijczyk.

  Dwa duże punkty jadą więc do Leszna, a my myślami jesteśmy już przy kolejnym, arcyważnym meczem. Za tydzień czekają nas derby z Włókniarzem Częstochowa.

  PGG ROW Rybnik - 34 pkt.
  9. Vaclav Milik - 3+1 (0,1*,2,0,0)
  10. Adrian Miedziński - 7+1 (2,2,1*,2,0)
  11. Andrzej Lebiediew - ZZ 0 (-,-,-)
  12. Siergiej Łogaczow - 3+1 (1,1*,0,-,1)
  13. Kacper Woryna - 5 (3,1,1,0,-)
  14. Mateusz Tudzież - 1 (1,0,0)
  15. Kamil Nowacki - 0 (0,0,0)
  16. Robert Lambert - 15 (3,2,3,2,2,3)

  Fogo Unia Leszno - 56 pkt.
  1. Emil Sajfutdinow - 12+1 (2,3,3,3,1*)
  2. Janusz Kołodziej - 5+1 (0,2*,0,3)
  3. Bartosz Smektała - 12+1 (1*,3,3,3,2)
  4. Jaimon Lidsey - 9+1 (3,0,2*,1,3)
  5. Piotr Pawlicki - 10+1 (2,3,2,1,2*)
  6. Dominik Kubera - 4+2 (2*,1,1*)
  7. Szymon Szlauderbach - 4 (3,0,1) 

   
 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.