Encyklopedia Rzeczy Śląskich
 • Święty, Rączka, Carrantuohill twarzami „Wybieram Śląskie” (ZDJĘCIA)

  02.07.2020

 • Rusza kampania „Wybieram Śląskie”. Wśród znanych osób zachęcających do odpoczynku w województwie śląskim są lekkoatletka z Raciborza Justyna Święty-Ersetic, Remigiusz Rączka, kuchmistrz z Turzy Śląskiej oraz rybnicko – żorski zespół Carrantuohill.

  Koronawirus najbardziej dał się we znaki branży turystycznej i gastronomicznej. Jednym ze skutków była plajta restauracji, pubów, kawiarni, a ofiarą m.in. restauracja znanego z telewizyjnych anten Remigiusza Rączki. Musiał zamknąć prosperujący dotąd lokal w Wodzisławiu Śląskim. „Chcielibyśmy podziękować Wam w imieniu wszystkich naszych pracowników. Dziękujemy naszym stałym gościom z całego Śląska i nie tylko, za miłe słowa, atmosferę, którą wspólnie tworzyliśmy, za wszystkie zorganizowane imprezy, festiwale, pozytywne i negatywne opinie, z których zawsze wyciągaliśmy wnioski. Dziękujemy również naszym byłym pracownikom i współpracownikom za trud, zaangażowanie i pozytywną energię” - napisał kuchmistrz na Facebooku.

  Wśród bohaterów kampanii „Wybieram Śląskie” znaleźli się ponadto: bracia Łukasz i Paweł Golcowie, Adam Małysz, Tomasz Rożek, Witold Bańka, Justyna Święty Ersetic, zespół Carrantouhill, Krzysztof Wielicki, Beskidzka i Jurajska grupa GOPR oraz Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. Wszyscy odczuli skutki koronawirusa, artyści nie koncertowali, sportowcy nie startowali, duchowni notowali znacznie mniejsze darowizny od wiernych.

  - Naszym celem jest odbudowanie potencjału turystycznego regionu. Kampania #WybieramŚląskie ma pokazać, że wbrew krzywdzącym informacjom, które pojawiały się w niektórych mediach, województwo śląskie jest bezpieczne – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

  - Jesteśmy najbardziej przebadanym regionem w kraju pod względem covid-19. Mamy świetnie przygotowane kurorty. Beskidy, Jura Krakowsko-Częstochowska, Śląsk Cieszyński, nieodkrytą w mojej ocenie krainę Górnej Odry i oczywiście centralną część województwa, w której znajduje się Szlak Zabytków Techniki, kulinarny Szlak Śląskie Smaki i powstający Szlak Paulinów. Tych lokalizacji, które warto odwiedzić jest bardzo dużo. Województwo śląskie jest piękne, różnorodne, a mieszkańcy gościnni. Wybierzcie Śląskie. Serdecznie zapraszam – przekonuje marszałek.

  Celem kampanii jest pokazanie bogactwa kulturowego, przyrodniczego i turystycznego województwa śląskiego i zachęcenie do spędzenia tegorocznego urlopu w naszym regionie.

  Kampania jest częścią „Śląskiego pakietu dla turystyki”, który ma wesprzeć branże turystyczną w regionie. Wartość projektu to 3,5 mln zł. Zakłada on nie tylko wsparcie finansowe, ale i promocję obiektów oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Cel to przyciągnięcie turystów, odbudowanie rynku turystycznego i pokazanie, że Śląskie jest bezpieczne, atrakcyjne i urozmaicone geograficznie i kulturowo.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.