Opinie
 • Matusiak: Powodem do radości jest wysoka frekwencja

  01.07.2020

 • Ostatnie dni obfitowały w liczne sondaże przedwyborcze. Z jednej strony, zainteresowanie wyborców dotyczyło poziomu frekwencji, która okazała się jedną z najwyższych po 1989 r. Poziom przekraczający 64% uprawnionych osób do głosowania stanowi dobry sygnał dla dalszego wzrostu uczestnictwa Polaków, zarówno w drugiej turze, tj. 12 lipca, jak i w kolejnych wyborach. Liczba osób ujętych w spisach wyborczych wyniosła blisko 29,6 mln. Uczestnictwo ponad 19 mln osób w kraju, jak i za granicą wskazuje jak ważne dla wyborców mogą być proponowane rozwiązania w zakresie życia społecznego, gospodarczego czy też bezpieczeństwa narodowego.

  Z drugiej strony liczne komitety wyborcze, jak i sami zainteresowani wyborcy, wczytywali się w prezentowane wyniki sondażowe. Na uwagę może zasługiwać kwestia wysokich rozrzutów uśrednionych wyników z ostatniego tygodnia dla poszczególnych kandydatów. Ostatecznie jednak tak wysoka frekwencja i mobilizacja wyborców już 28 czerwca pozwoliła skokowo w skali Polski uzyskać przyrost aktywności obywatelskiej w każdym z 16 województw. Korzystnym sygnałem jest wzrost uczestnictwa w kolejnych wyborach ludzi młodych w wieku 18 do 29 lat – przekraczając poziom ponad 46% uprawnionych. Na uwagę zasługuje również kwestia podejścia wyborców do istoty sprawowania urzędu prezydenta przez pięć lat kadencji. Uważam, że najbliższe dni będą stanowiły czas na inspiracje dla milionów Polaków do szeregu przemyśleń i refleksji przed najbliższą turą wyborów.

  Ponadto, uważam, że wysoka wygrana w całym naszym subregionie zachodnim województwa śląskiego, jak i w Polsce, obecnie urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy daje nadzieję na zwycięstwo w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  Grzegorz Matusiak jest posłem Prawa i Sprawiedliwości

   
 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • 25.07.2020 10:19 Kubus
  Inspektor Pracy do Posła
  Grzesiu zapewniam Ciebie ,że o ile nie wprowadzicie jako PiS na godnych warunkach stażowe emerytury których brak woła "o pomstę do nieba" szczególnie dla osób z 45 latami pracy lub 40 latami i w tym 15latami szkodliwego, to to zwycięstwo właśnie było ostatnią wygraną PISu gdyż nawet najtrwalsi wyborcy sie od PiSu odwrócą. Macie na to jeszcze tylko 3 lata do nowych wyborów!

 • Czytaj także:
 • Łukasz Kohut: Kampania post-czasów z epidemią w tlePiotr Masłowski: Jak nie nauczymy się walczyć o swoje, będziemy pełnili rolę koni pociągowych

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.