Czas wolny
 • Zagra JAZZtrzębie

  01.07.2020

 • Już 8 lipca rozpocznie się festiwal JAZZtrzębie. Miasto odwiedzą artyści z kilku krajów.

  Oficjalne otwarcie festiwalu 8 lipca o godz. 19 w Pałacu w Boryni. O godz. 20 rozpocznie się występ Przemysław Strączek Quartet, będzie to koncert promujący najnowszą płytę twórcy jastrzębskiego festiwalu, zatytułowaną "Fig tree". Znakomitemu gitarzyście towarzyszyć będą: Marcin Kaletka – saksofon sopranowy i tenorowy, Maciej Kitajewski – kontrabas i Patryk Dobosz – perkusja.

  9 lipca o godz. 20 w restauracji Parkowa (Dąbrówka) wystąpi Jakub Paulski Trio (Polska/Węgry), o godz. godz. 21 rozpocznie się tam jam session.

  10 lipca w Domu Zdrojowym zaplanowano polsko-japoński wieczór, a bohaterami będzie duet Yumi Ito (śpiew) i Szymon Mika (gitara, elektronika). O godz. 20.15 solowy projekt Adama Bałdycha (skrzypce, elektronika).

  11 lipca w Kinie Centrum najpierw koncert Piotr Budniak Essential Group feat. David Doruzka (Polska/Czechy). Skład to: Wojciech Lichtański – saksofon altowy/sopranowy, flet, Kajetan Borowski – piano, Piotr Narajowski – kontrabas, Piotr Budniak – perkusja, David Doruzka - gitara.

  No i na koniec koncert gwiazdy festiwalu, Doroty Miśkiewicz. Znakomita polska wokalistka jazzowa zagra koncert z Atom String Quartet, uznawanym za jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie. Będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru Doroty w wersji smyczkowej, a także utwory z płyt Atom String Quartet rozszerzone o partie wokalne, a także kompozycje z krążka Miśkiewicz "Piano.Pl" i jazzowe standardy.

  Szczegółowy program na www.jazztrzebie.eu.

   
 • ADR

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.