Aktualności
 • Rybnik: koronawirus na pediatrii

  29.05.2020

 • Oddział w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 zamknięto na tydzień. Wypisano z niego niemal wszystkie dzieci, zostało dwoje najmłodszych. Opiekuje się nimi personel, który nie miał kontaktu z zakażonymi dwoma lekarzami.

  U dwóch lekarzy pediatrii potwierdzono zarażenie Sars CoV-2. Jak informuje rzecznik szpitala Michał Sieroń, 27 maja jeden z medyków źle się poczuł. Po godzinie, test wykazał koronawirusa u dwóch lekarzy.

  - Pobraliśmy wymazy od pozostałego personelu i młodych pacjentów. Wyniki były ujemne. Do zakażenia tych dwóch lekarzy doszło poza oddziałem – mówi rzecznik.

  Z pediatrii wypisano niemal wszystkich pacjentów, zostało dwoje najmłodszych dzieci. Opiekuje się nimi personel, który nie miał kontaktu z zarażonymi lekarzami. Oddział nie będzie przyjmował pacjentów co najmniej do przyszłego czwartku.

   
 • IrS

 • LEON - KOPIA
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.