Aktualności
 • Pomoc prawna i doradcza dla samo zatrudnionych!

  29.05.2020

 • Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą w Żorach i potrzebujesz porady prawnej? Aby skorzystać ze wsparcia specjalistów współpracujących ze Stowarzyszeniem DOGMA, należy zadzwonić pod numer 32/434 83 02 lub skontaktować się mailowo: zss@um.zory.pl.

  Stowarzyszenie DOGMA wspomaga mieszkańców w czasie pandemii. Nowe przepisy wprowadziły bowiem zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Osoba chcąca skorzystać ze wsparcia, nie musi teraz składać pisemnego oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów usługi. Przepisy pozwalają także na objęcie pomocą jednoosobowych firm, niezatrudniających innych pracowników w ostatnim roku. To istotne, bo samo zatrudnieni - jak wynika z danych ZUS - stanowią niemal 62 procent wszystkich płatników składek.

  - Pogorszenie się sytuacji gospodarczej w czasie epidemii powoduje, że część przedsiębiorców musi zawiesić lub nawet zakończyć działalność. Dlatego nieodpłatna pomoc prawna pomoże takim firmom podjąć właściwe decyzje w tym trudnym okresie i być może ocali prowadzone przez nich biznesy – radzi urząd miasta.

  Z uwagi na gąszcz przepisów, przez które samo zatrudnieni muszą się przedzierać w kolejnych tarczach antykryzysowych oraz dotyczące ich liczne wątpliwości interpretacyjne – bezpłatna pomoc prawna jest im szczególnie potrzebna.

  Aby skorzystać ze wsparcia prawników i doradców obywatelskich współpracujących ze Stowarzyszeniem DOGMA, należy zadzwonić pod numer 32/434 83 02 lub skontaktować się mailowo na adres: zss@um.zory.pl.

   
 • IrS

 • Darko
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.