Aktualności
 • Ukradł auto, uciekał przed policją i spowodował kolizję!

  26.05.2020

 • Drogówka ścigała ulicami Rybnika kierowcą audi, bo nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając przed policją, popełnił szereg wykroczeń i spowodował kolizję z innym pojazdem, którym podróżowała 3-osobowa rodzina. Następnie 24-latek uciekał pieszo. Miał ku temu kilka powodów.

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości na ulicy Żorskiej zauważyli kierowcę audi, który jechał z nadmierną prędkością, dlatego postanowili go zatrzymać.

  Wtedy kierujący przyspieszył. - Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, dawanych przez umundurowanych stróżów prawa poruszających się oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierujący łamał wszelkie możliwe przepisy drogowe – podkreśla aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji.

  Zjechał na stację paliw przy, następnie uciekał ulicą Sienkiewicza, w kierunku Wolnej. - Tam nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem i spowodował kolizję, po czym kontynuował ucieczkę pieszo. Na szczęście 3-osobowa rodzina nie doznała poważnych obrażeń – relacjonuje rzeczniczka.

  Już po chwili mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Mundurowym pomógł też świadek, który widział pościg. Jak się okazało 24-latek nie miał prawa jazdy. - Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu, natomiast tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego została mu pobrana krew do analizy – informuje Kobeszko.

  Podczas wykonywania dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna najpierw ukradł kluczyki samochodowe poszkodowanemu, a następnie włamał się do jego samochodu i odjechał nim w nieznanym kierunku...

  Teraz o dalszym losie delikwenta zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

   
 • IrS

 • Darko
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.