Aktualności
 • Znęcał się nad rodziną i groził policjantom!

  25.05.2020

 • Zarzut znęcania, znieważenia policjantów i kierowania gróźb karalnych wobec bliskich usłyszał 48-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

  O niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu rodziny, policjanci dowiedzieli się 22 maja. Dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 48-latek podczas awantury domowej groził żonie i synowi.

  - Sytuacja była niebezpieczna dla domowników. Od razu na miejsce skierowano patrol. Mundurowi ustalili, że oprawca groził oraz znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i synem od dłuższego czasu – informuje aspirant Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej policji.

  Jak dodaje, w trakcie interwencji mężczyzna wielokrotnie groził i znieważył policjantów, którzy zmuszeni byli do użycia środków przymusu. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

  W sobotę jastrzębski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu furiata.

  - Za groźby karalne i znęcanie się oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy 48-latkowi grozi wiele lat więzienia - podsumowuje rzeczniczka.

   
 • IrS

 • LEON - KOPIA
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.