Aktualności
 • 34-latka próbowała zabić swoje dziecko dwukrotnie, pierwszy raz w marcu (NOWE FAKTY)

  25.05.2020

 • Matka, która wyrzuciła przez okno niemowlę jest w szpitalu, bo mogła to zrobić w depresji. Okazuje się, że próbowała zabić swego synka dwa razy.

  AKTUALIZACJA

  Dzisiaj (25 maja) za zgodą lekarzy udało się przeprowadzić czynności z 34-latką, która wyrzuciła 11-miesięcznego synka przez okno. Okazuje się, że próbowała zabić maluszka już wcześniej.

  - 12 marca usiłowała popełnić samobójstwo. Z 11-miesięcznym dzieckiem usiadła na torach kolejowych. Pociąg dopiero ruszał, więc maszynista zdążył zatrzymać skład. To zdarzenie zostało włączone do śledztwa dotyczącego wczorajszego usiłowania zabójstwa i objęte kolejnym zarzutem - powiedziała nam Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  Śledczy wystąpili o areszt na trzy miesiące i sąd uwzględnił ten wniosek. Kobieta leczyła się psychiatrycznie, między pierwszym a drugim zdarzeniem była hospitalizowana w szpitalu psychiatrycznym. Wyjaśniła, że nie pamięta przebiegu zdarzenia z niedzieli. 34-latka trafi do zakładu karnego z oddziałem psychiatrycznym.

     

  - Komenda policji w Rybniku przekazała materiały. Wszczęte zostało śledztwo w kierunku przestępstwa związanego z usiłowaniem zabójstwa małoletniego 11-miesięcznego chłopczyka. Dotychczas nikomu nie przedstawiono zarzutów – mówi Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  Jak dodaje, po zatrzymaniu matka dziecka Agnieszka G. została przewieziona do szpitala w Rybniku, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy. - Dopiero po zakończeniu hospitalizacji, ewentualnie za zgodą lekarzy zostaną wykonane z nią czynności procesowe. Wówczas będzie możliwość przesłuchania kobiety i poznania z jej punktu widzenia okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia – przyznaje pani prokurator.

  Policjanci ustalili, że stało się to w mieszkaniu państwa G. - Matka najprawdopodobniej w wyniku ostrego załamania nerwowego wyrzuciła dziecko przez okno. Natychmiast zareagował tato, chłopców i dziecko jest w szpitalu – dodaje Smorczewska. Na szczęście chłopczyk spadł na trawiastą ziemią, a nie beton co zamortyzowało uderzenie.

  - Do dramatu doszło w zupełnie normalnej rodzinie z dwojgiem dzieci, która ma jeszcze 4-letniego synka – podkreśla rzeczniczka. Specjaliści przyznają, że takie sytuacje się zdarzają, czasem jako skutek nawarstwiających się kilku rzeczy. 34-latka mogła zareagować w ten sposób na stres związany z długotrwałą izolacją spowodowaną pandemią koronawirusa. Na ten temat z pewnością wypowiedzą się biegli.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Rybnik: matka wyrzuciła przez okno 11-miesięcznego synkaDramat w Niewiadomiu, to była normalna rodzina!

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.