Aktualności
 • Da się to załatwić za 270 zł? – usłyszeli policjanci!

  25.05.2020

 • "Nie dałoby się tego jakoś inaczej załatwić? Nazbieraliśmy 270 złotych" - to usłyszeli policjanci z wodzisławskiej drogówki od 47-letniego kierowcy, który w Olzie chciał im wręczyć łapówkę. Grozi mu do 8 lat więzienia.

  Drogówka zatrzymała do kontroli na ulicy Bogumińskiej  w Olzie opla astrę, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km na godz. 47-letni kierujący już na wstępie stwierdził, że zapomniał prawa jazdy. Jeden z dwóch pasażerów nie miał zapiętych pasów.

  - Mundurowi ujawnili także, że naklejka homologacyjna na szybie ma inny numer rejestracyjny niż tablica. Podczas sprawdzania mężczyzn w policyjnych bazach danych okazało się, że 47-latek okłamał policjantów, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania – informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa komendy policji w Wodzisławiu Śląskim.

  Poinformowano kierowcę i pasażera, że zostaną ukarani mandatami. Po chwili do radiowozu podszedł kierowca opla i oświadczył: „nie dałoby się tego jakoś inaczej załatwić, tak żeby nie było żadnego problemu?". Wraz z pasażerami nazbierał 270 zł i zapytał, czy mundurowi nie mogliby zapomnieć, że w ogóle doszło do kontroli?

  - Po tych słowach policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby stróże prawa wzięli te pieniądze i puścili ich do domu. Stróże prawa nie dali się przekupić i zatrzymali 47-latka w związku z próbą wręczenia łapówki. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – dodaje rzeczniczka.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.