Aktualności
 • Dramat w Niewiadomiu, to była normalna rodzina!

  24.05.2020

 • Dobra rodzina, bez alkoholu i patologii – mówią zgodnie sąsiedzi. A jednak matka wyrzuciła swego 11-miesięcznego synka przez okno na pierwszym piętrze. Dlaczego? - zastanawiają się mieszkańcy Rybnika-Niewiadomia Dolnego. Policja zatrzymała 34-latkę, była trzeźwa.

  Dom jak każdy inny przy ulicy majora Brunona Janasa w Niewiadomiu Dolnym. Widać, że gospodarze dbają o swoje otoczenie – elewacje odremontowane, ładny ogród i podjazd. Wszystko wygląda „na pierwszy rzut oka” w jak najlepszym porządku.

  A jednak dwie godziny wcześniej doszło tu do niewyobrażalnego rodzinnego dramatu. W centrum pobliskich Niedobczyc lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na posesji pracowali policjanci w obecności prokuratora, który przejął śledztwo.

  - 34-letnia matka wyrzuciła 11-miesięcznego synka przez okno na pierwszym piętrze. Dziecko przeżyło, zostało zabrane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Została zatrzymana, była trzeźwa – mówi aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji. Chłopczyk trafił do kliniki w Katowicach-Ligocie. Lekarze oceniają stan dziecka jako stabilny. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Został już przesłuchany ojciec.

  - Muszę to powiedzieć, ta rodzina była jak najbardziej w porządku. Mąż tej pani kolegował się kiedyś z moim synem. Mają dwoje dzieci, w tym tego 11-miesięcznego synka. Dla mnie jest to szok, co tu się stało – mówi pan Leonard, jeden z sąsiadów. Jak dodaje, „dziewczyna była w porządku”. Oboje wykształceni. Sąsiedzi mówią, że 34-lata jest nauczycielką, a jej małżonek inżynierem na kopalni. - Ci państwo mieszkają tu od zawsze, to zasiedziała rodzina. Nic nie wskazywało, że dojdzie u nich do takiego dramatu – zaznacza pan Leonard.

  - To jest normalna, zaradna rodzina. Nie słyszałem tam żadnych awantur, nie było alkoholu ani imprez. Małżonek tej pani dużo remontował w domu, wspólnie dobudowali sobie nową część do starszego budynku. Chodzili na spacery – podkreśla jeden z sąsiadów. Dla sąsiadów to jest szok. Nikt nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego to się stało? Co skłoniło 34-latkę do tak desperackiego kroku? - Wyglądali na dobrych małżonków i rodziców – potwierdza sąsiad.
  Widok śmigłowca i radiowozów zaszokował mieszkańców.

  - Trudno powiedzieć, dlaczego to zrobiła. Być może była w depresji... – zastanawia się starsze małżeństwo, które spacerowało z kijami nordic walking.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • LO Noblistów
 • Komentarze:
 • 25.05.2020 17:05 anonim
  synek
  Skond wiecie ze mama synka wyrzuciyla przez okno,moze jest inny przypadek,dobrze ze synek zyje.P:

 • Czytaj także:
 • Rybnik: matka wyrzuciła przez okno 11-miesięcznego synka

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.