Aktualności
 • Spacer na kwarantannie i bez maseczki

  22.05.2020

 • 27-latka z Żor czeka surowa kara za naruszenie warunków kwarantanny. Przed blokiem zastali go policjanci, podczas gdy jeszcze przez kilka dni nie powinien wychodzić z domu. Nie dość, że nie miał zamiaru wrócić do mieszkania, to nie posiadał również maseczki ochronnej.

  19 maja po godz. 21 oficer dyżurny dostał informację, że jeden z mieszkańców objęty kwarantanną opuścił miejsce zamieszkania. Natychmiast na miejsce wysłał patrol, który przed jednym z osiedlowych bloków zastał 27-latka.

  - Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć dlaczego złamał obowiązek pozostania w domu, do którego jednak na wyraźne żądanie policjantów nie chciał również wrócić – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji.
  Mundurowym ostatecznie udało się odprowadzić 27-latka do domu, gdzie nakazali mu pozostać aż do zakończenia kwarantanny i poinformowali Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku o incydencie.

  Mężczyzna oprócz kary administracyjnej, musi liczyć się także z konsekwencjami za niestosowanie się do obowiązku noszenia maseczki.

   
 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.