Aktualności
 • Zawieszone przyjęcia w Rydułtowach, 6 zakażeń koronawirusem

  22.05.2020

 • Na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala w Rydułtowach potwierdzono niestety 6 przypadków Covid-19. Nie zamknięto go, ale zawieszono przyjęcia.

  Dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim Krzysztof Kowalik potwierdza, że na internie wykryto sześć zarażeń koronawirusem.

  - Zawiesiliśmy tam nowe przyjęcia. Zleciliśmy wymazy u wszystkich pacjentów, czekamy jeszcze na kolejnych siedem wyników – mówi szef szpitala. Jak dodaje, objawy Covid-19 zauważyła u siebie jedna z pielęgniarek. Dlatego pobrano próbki od całego personelu oddziału i pacjentów.

  - Trudno powiedzieć, kto przyniósł wirusa..., ktoś z pacjentów lub personelu? Nie wiemy tego. Mam nadzieję, że wyniki dostaniemy jeszcze dziś może jutro – powiedział nam Kowalik.

  Pozostałe funkcjonują normalnie. Natomiast szpital w Wodzisławiu uporał się już z koronawirusem.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.