Aktualności
 • 32-latek miał 3 promile, świadek zabrał mu kluczyk z auta!

  19.05.2020

 • Dzięki właściwej reakcji świadka, jastrzębska drogówka zatrzymała nietrzeźwego kierującego. 32-letni jastrzębianin miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

  16 maja kilka minut po 18 dyżurny komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Funkcjonariusze drogówki natychmiast udali się w kierunku osiedla Tysiąclecia.

  - Świadek, który widział, całe zdarzenie zareagował i wyciągnął kluczyki ze stacyjki nietrzeźwemu kierującemu, po czym przekazał osobie postronnej. Jastrzębianin nie mógł kontynuować jazdy. 32-latka zabrał do domu znajomy – informuje komenda.
  Mundurowi dotarli do kierującego i sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik to blisko trzy promile alkoholu. Delikwentowi zabrano prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

   
 • IrS

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.