Aktualności
 • Skradzioną piłą wycięli drzewa w lesie i na posesji (ZDJĘCIA)

  19.05.2020

 • Rybniccy policjanci zatrzymali złodziejski duet, podejrzany o kradzież z włamaniem. Z garażu ukradli piłę spalinową. Tej samej nocy wycięli drzewa w lesie i z prywatnej posesji. Grozi im do 10 lat więzienia.

  Do zdarzenia doszło 18 maja w nocy przy ulicy Pilchowickiej w Rybniku. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wycinki drzew w kompleksie leśnym oraz na terenie prywatnej posesji w dzielnicy Ochojec. Jedno z drzew runęło na drogę.

  - Na miejsce udali się mundurowi z psem tropiącym. Już po chwili, w rejonie przystanku autobusowego zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. 22 i 28-lat zostali zatrzymani. Szybko wyszło na jaw, że tej samej nocy obaj rybniczanie włamali się do jednego z garaży przy ulicy Chwałęcickiej, skąd skradli piłę spalinową, którą następnie wycinali drzewa – informuje rybnicka policja.
  W następnym dniu śledczy ustalili i zatrzymali 31-latka, który również miał związek z tym zdarzeniem. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzioną piłę spalinową.

  Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im od roku do lat 10 pozbawiania wolności. śledczy ustalają wartość wyciętych drzew. Sprawa w toku.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.