Aktualności
 • PGG wznawia fedrunek w trzech kopalniach

  19.05.2020

 • W Polskiej Grupie Górniczej zakażonych jest 1311 pracowników, na kwarantannie przebywa 2266, a wymazy pobrano od 16 062 osób- to dane z 19 maja rana.

  - Drugi etap pokazuje, że wirus wykrywany jest u pojedynczych osób. Sytuacja wydaje się więc opanowana, a pod koniec tego tygodnia liczba nowo wykrytych dziennych przypadków być może spadnie poniżej stu – twierdzi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  Dlatego trzy kopalnie na dniach wznowią wydobycie. - Najpierw Murcki Staszic, potem Sośnica i Jankowice. Nie ma jeszcze sztywnych terminów ponownego otwarcia zakładów, ponieważ jest to proces. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym tygodniu – powiedział nam Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG SA. Jak dodaje, na razie wydobycie będą wznawiały pojedyncze oddziały. Cały rozruch fedrunku potrwa od kilku do kilkunastu dni.

  Pracownicy kopalni ROW od dzisiaj mogą korzystać ze specjalnej telefonicznej infolinii.

  Pod bezpłatnym numerem telefonu: 32 716 22 22 można uzyskać podstawowe informacje dotyczące epidemii koronawirusa i spraw z nią związanych.

  Operatorzy udzielają odpowiedzi na pytania ogólne dotyczące sposobu postępowania, przebiegu ewentualnej choroby, metod profilaktyki a także  na pytania szczegółowe dotyczące indywidualnych przypadków.

  Infolinia udziela także  informacji o wynikach przeprowadzonych testów.

  Prócz tego dzwoniący, otrzyma wszelkie informacje kadrowe, płacowe oraz dotyczące ubezpieczeń – w tym np. dane dotyczące wynagradzania za czas kwarantanny.

  Ideą infolinii jest zgrupowanie odpowiedzi w blokach tematycznych, które można wybrać z klawiatury telefonu po połączeniu się z infolinią. Pozwala to na skrócenie czasu konsultacji i otrzymanie odpowiedzi na konkretny temat. Infolinię testowo dla kopalni ROW przygotował Zakład Informatyki i Telekomunikacji PGG SA.

   
 • IrS

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Prezes PGG: powoli uruchomimy przywracanie produkcji1147 górników PGG z potwierdzonym koronawirusemJuż 1,2 tys. zakażonych górników288 nowych zakażeń na Śląsku, głównie to górnicy

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.