Aktualności
 • Bushido otwarte i szybko zamknięte, dlaczego?

  19.05.2020

 • Jedna z pracownic Bushido w Rybniku miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Zgodnie z rekomendacją resortu zdrowia MOSiR otworzył ośrodek z dniem 11 maja. Po tygodniu zamknął go jednak i czeka na wynik testu pracownika.

  11 maja MOSiR otworzył po przerwie spowodowanej pandemią cztery obiekty, w tym Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido przy ulicy Floriańskiej 1. Po tygodniu jednak musiał ponownie zamknąć ośrodek.

  - Pojawiło się bowiem domniemanie, że jedna z pracownic została zarażona koronawirusem. Miała kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Pobrano jej wymaz i czekamy na wynik. Mam nadzieję, że będzie ujemny – mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka urzędu miasta.

  Przypomnijmy, że od wczoraj mogą być udostępnione sale i hale sportowe, które od kilku tygodni były zamknięte z powodu pandemii.  Limity osób, jednocześnie korzystających z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni.
  W halach o powierzchni do 300 m² jednocześnie może przebywać 12 zawodników plus trener, od 301 m² do 800 m² – 16 plus 2 trenerów, od 801 m² do 1000m² – 24 plus 2 trenerów, powyżej 1000m² – 32 zawodników i 3 trenerów.

  W Rybniku czynne są już, ale na razie tylko dla klubów sportowych: hala sportowo – widowiskowa w Boguszowicach oraz sale przy ulicy Powstańców i w Niedobczycach.

  MOSiR informuje, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywały zasady takie jak: – weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca), – brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), – dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, – przerwa pomiędzy ćwiczącymi grupami minimum 15 minut, – korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu, – obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, – szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.

   
 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.