Aktualności
 • Alkohol, brawura i nie udzielenie pomocy

  19.05.2020

 • Co rusz powraca sprawa byłego żużlowca m.iin. ROW-u Rybnik Rafała S., spowodował wypadek, w którym ciężkich obrażeń doznała 33-latka. Na proces czeka w areszcie śledczym, a mógł być jednym z najlepszych zawodników w dziejach polskiego speedwaya.

  Alkohol i rozrywkowy styl życia potrafią zniszczyć każdą karierę. Przykłady znajdziemy również na krajowym podwórku. Kiedy okazało się, że były żużlowiec RKM i ROW Rybnik Rafał S. spowodował wypadek w stanie nietrzeźwym, stało się jasne, że na dobre zmarnował swój ogromny talent. Nie chciał dmuchać w alkomat, więc pobrano mu krew na obecność alkoholu i substancji odurzających. Po dwóch tygodniach z laboratorium przyszedł wynik – blisko 2 promile. Ponieważ kierujący volkswagenem był pijany, sąd może zaostrzyć karę karę.

  „Kibice nosili go na rękach, a on karmił się ich uwielbieniem. Miał talent, ale był minimalistą. Dlatego jego największym sukcesem pozostał brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który wywalczył w 2003 roku. Dziś grozi mu 12 lat więzienia” - pisały „Nowiny”.

  Przypomnimy, że do makabrycznego wypadku, w którym ciężko ranna została 33-latka doszło 25 marca około godziny 20 na ulicy Raciborskiej. - 38-letni Rafał S. podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z mazdą. Kierujący uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy kobiecie. Szybko jednak został zatrzymany kilkaset metrów dalej przez stróżów prawa – informowała aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji. Podczas zatrzymania miał wyzywać mundurowych.

  Niedługo potem media ustaliły, że podejrzanym jest były żużlowiec Rafał S., znany między innymi ze startów w barwach rybnickiego klubu. Po kilku godzinach przesłuchania w prokuraturze usłyszał zarzuty.

  Sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie śledczym. - Rafał S., prowadząc samochód volkswagen touareg, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, podejmując manewr wyprzedzania innego pojazdu na odcinku drogi, gdzie obowiązywał zakaz. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka mazdą, kierowaną przez 33-letnią kobietę. W wyniku tego zdarzenia doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówiła Barbara Drewniok, zastępca prokuratora rejonowego.

  Zarzucono mu też, że zbiegł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanej. Kobietę w krytycznym stanie przewieziono do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, gdzie lekarze i pielęgniarki walczyli o jej życie.

  Z uwagi na uzasadnioną obawę, że podejrzany może uciec z kraju i grożącą mu wysoką karę, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rybniku wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego na posiedzeniu aresztowym.

   
 • IrS

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Areszt dla byłego żużlowca za spowodowanie wypadkuByły żużlowiec Rafał Sz. spowodował wypadek i uciekł! (ZDJĘCIA)

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.