Aktualności
 • Pierwsza na Śląsku wieża laparoskopowa w jastrzębskim szpitalu! (ZDJĘCIA)

  14.05.2020

 • To kolejny milowy krok Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Odział urologii i onkologii urologicznej jest pierwszym na Śląsku, który ma kompletną wieżę laparoskopową firmy Storz, wykorzystującą technologię 3D.

  Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej reprezentowanej przez prezesa Artura Dyczko, która przekazała aż 450 000 zł.

  - We współpracy z naszym szpitalem Fundacja realizuje bezpłatny program badań przesiewowych pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA”. Celem jest jak najszybsze wykrywanie zmian nowotworowych stercza oraz umożliwienie skutecznego leczenia, co dzięki nowemu sprzętowi będzie teraz mniej uciążliwe dla pacjenta – informuje Marcelina Kowalska, rzeczniczka szpitala.

  Za pomocą nowej aparatury możliwe będzie przeprowadzanie pełnego spektrum operacji laparoskopowych m.in. prostatektomii radykalnej, która jest uznana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia raka stercza. Dla pacjentów oznacza to mniej inwazyjne zabiegi, szybszą rekonwalescencję i wiele innych korzyści.

  - Sama wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia  takie jak wspomniana wcześniej kamera 3D z monitorem, laparoskopowe źródło światła ledowego, insuflator wysokoprzepływowy z systemem oddymiania i podgrzewania gazu, pompa ssąco płucząca oraz najnowsza diatermia firmy Erbe. Jak mówią sami lekarze - ten  laparoskop to taki mercedes wśród tego typu urządzeń – podkreśla rzeczniczka.

  Po przecięciu "wstęgi" przez lekarza zarządzającego oddziałem Agatę Witosińską-Walicę wspieraną przez dyrektora Roberta Rychela, przyszedł czas na wstępne szkolenie. Pracownicy zapoznali się z laparoskopem dzięki specjalistom z firmy Storz i Erbe, którzy zaprezentowali możliwości urządzenia.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.