Aktualności
 • Około 620 zarażonych górników

  12.05.2020

 • Od paru dni trwają masowe badania przesiewowe pracowników kopalń, a od dziś (12 maja) także ich rodzin. Bez wyników próbek przesiewowych w Polskiej Grupie Górniczej potwierdzono 498 zakażeń koronawirusem, a w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – 119.

  - Zakażonych koronawirusem jest 498 pracowników, a na kwarantannie przebywa 1757 osób. To dane bez wyników badań przesiewowych – powiedział nam wczoraj około południa Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej SA. We wtorek rano potwierdzono Covid-19 u 91 górników KWK Bobrek, 23 z KWK ROW (głównie Ruchu Jankowice), 1 z KWK Sośnica i 11 z KWK Murcki – Staszic.

  Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w Spółce sztab kryzysowy zdecydował o przedłużeniu czasowego wstrzymania fedrunku w czterech kopalniach do 17 maja. Dotyczy to Ruchu Jankowice KWK ROW oraz KWK Murcki-Staszic, KWK Sośnica i KWK Bobrek.

  Do popołudnia 10 maja w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej było 71 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Dziś doszło kolejnych 48 przypadków z KWK Pniówek, więc razem to już 119 osób.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • 204 nowych zakażeń na Śląsku Epidemia wygasa, ale nie na ŚląskuPierwsi pacjenci otrzymali dawkę szczepionki na COVID-1971 nowych zakażeń na Śląsku i ponad 900 wyleczonych 120 nowych zakażeń, w sumie dziś 321

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.