Aktualności
 • Jeden „po kielichu”, drugi z zakazem kierowania!

  11.05.2020

 • Obaj wpadli w Żorach. Jeden wyruszył w trasę po "kielichu", drugi mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj napotkali policyjny patrol. Ten z Cieszyna przekroczył dozwoloną prędkość, skoczowianina natomiast zdradziła woń alkoholu.

  8 maja po godz. 17 na Alei Jana Pawła II mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 36-latek nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę. W 2019 roku Sąd w Zawierciu orzekł bowiem wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje jeszcze przez parę miesięcy.

  - W niedzielę natomiast podczas kontroli na ulicy Pszczyńskiej, mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierowcy bmw. 31-latek ze Skoczowa, jak się okazało jechał samochodem mając go w wydychanym powietrzu blisko promil – informuje aspirant sztabowa Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji.

  Obaj kierowcy swą podróż zakończyli w Żorach i wkrótce staną przed sądem. Za złamanie zakazu 36-latkowi grozi do 5 lat więzienia, a za jazdę w stanie nietrzeźwości 31-latkowi do lat 2.

   
 • IrS

 • LEON - KOPIA
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.