Aktualności
 • Ptaki Dreptaki Kasi Piotrowskiej na koszulkach

  09.05.2020

 • Kasia Piotrowska wygrała konkurs plastyczny, zorganizowany przez rybnicką drukarnię. Nagrodą był t-shirt z jednym z jej „Ptaków-Dreptaków”. Teraz mama Kasi przyjmuje zamówienia na t-shirty z nadrukiem ptaszka i hasłem „Idę gdzie chcę”. Kasia ma 31 lat. Urodziła się z porażeniem mózgowym.

  „Są takie chwile, gdy masz wrażenie, że wszystko cię przerasta, wystarczy jednak coś, ktoś i wszystko znowu nabiera kolorów. Dziękuję firmie Allprint za dodanie barw do naszego szarego życia :) Kasia wygrała konkurs i... dzisiaj odebrałam dla niej koszulkę z nadrukiem jej PTAKA DREPTAKA. Dziękuję w imieniu Kasi za lajki” - kilka tygodni temu mama Kasi, pani Ela, dzieliła się radością swoją i córki na Facebooku.

  Ale na jednej koszulce się nie skończyło, bo Kasia ma całe mnóstwo Ptaków Dreptaków. Teraz więc każdy może mieć ekstra koszulkę z unikatową grafiką.

  Kasia porusza się na wózku, ale chodzą ptaki, które maluje. - Kiedy zauważyłam, że jej ptaki nie mają skrzydeł, zaproponowałam: Kasiu, może je dorysujemy. Córka odpowiedziała mi, że one nie muszą fruwać, one muszą chodzić. Pomyślałam, że Kasia tak bardzo chce, by jej ptaki chodziły, bo ona nie może chodzić... - mówi Elżbieta Piotrowska, mama Kasi.

  Talent Kasi Piotrowskiej w ubiegłym roku zauważył Dom Kultury w Niedobczycach i przygotował wystawę rysunków jej ptaków. Pokazywane były pod wspólnym tytułem "Ptaki dreptaki".

  Kasia przekazała swoje obrazki organizatorom zbiórek publicznych na rzecz Alisi i Filipka, chorych dzieci, które potrzebują wsparcia ludzi dobrych woli. Jak do tego doszło? - Kasia śledzi informacje o tym, co dzieje się w mieście. Gdy dowiedziała się o zbiórkach dla tych dzieci, natychmiast powiedziała: mamo, wpłać pieniądze. Odpowiedziałam, że teraz trochę trudno, ale na pewno coś wpłacimy. I wtedy Kasia zaproponowała: Mamo, sprzedaj moje ptaki – opowiadała w czasie wernisażu wystawy Elżbieta Piotrowska.

  I tak niepełnosprawna Kasia pomogła potrzebującym dzieciom i sama uwierzyła w siebie. - Do tej pory patrzyłam na Kasię innymi oczami. Dziś widzę kobietę, która czuje swoją wartość, jest teraz bardzo ważna... - mówiła mama artystki.

   
 • Galeria:

 • ADR

 • Skok Stefczyka
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Ptaki Kasi mają moc pomagania! (ZDJĘCIA)Winda dla Filipa już jeździW Rybniku powstał tor przeszkód dla osób niepełnosprawnych

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.