Sport
 • Żorski „Herbert” zaprasza dziewczyny chcące trenować siatkówkę!

  23.04.2020

 • Ruszył nabór do klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imieniem Zbigniewa Herberta.

  Choć obecnie w szkołach nie odbywają się zajęcia szkolne, a wszystkie treningi, zajęcia sportowe i rozgrywki zostały zawieszone do odwołania, to jednak każdy ósmoklasista musi podjąć decyzję, „co robić dalej?” Jeśli przejawiasz zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej, to można zostać uczennicą III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imieniem Zbigniewa Herberta.

  Szkoła od kilku lat prowadzi rekrutacje do klas mistrzostwa sportowego. Klub Sari Żory we współpracy z III LO już po raz drugi prowadzi nabór do nowej klasy pierwszej skupiającej młode adeptki siatkówki, które zechcą trenować i kształcić się w „Herbercie”.
  Przypominamy, że w szkole działa już taka klasa. Jej uczennice reprezentują klub Sari w rozgrywkach kadetek, juniorek i seniorek. - III LO oferuje optymalne warunki umożliwiające łączenie treningów z realizacją zajęć dydaktycznych. Dysponuje szeroką bazą sportową, z której korzystają uczennice i zawodniczki (siłownia, boiska, Orlik, hala sportowa, sale gimnastyczne i stale rozbudowywane zaplecze sportowe) – zachwala dyrekcja.

  Dużym atutem klubu i szkoły jest przynależność klas sms do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wiąże się z tym dostępność do sprzętu sportowego, strojów, programów szkoleniowych, pomocy rehabilitanta oraz weryfikacji postępów przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

  W nowym sezonie (od września) Sari będzie wspierane przez innowacyjny system zarządzania klubem ProTrainUp. To multimedialna aplikacja podobna do dziennika elektronicznego, dokumentująca sportową aktywność i postępy zawodniczek. Dostęp do programu będą mieli zarówno rodzice, trenerzy, jak i młode siatkarki.
  Wszystkie informacje dotyczące organizacji klasy, przedmiotów rozszerzonych, języków obcych, ilości godzin treningowych czy terminów postępowania rekrutacyjnego znajdziecie na stronie szkoły www.zs3zory.aplus.pl/szkola/ w zakładce rekrutacja 2020/21.

   
 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.