Aktualności
 • Koronawirus: Co wolno w lesie

  21.04.2020

 • Po odwołaniu zakazu można wybrać się do lasu na spacer, ale samemu lub z osobami mieszkającymi z nami w domu. Należy unikać miejsc, gdzie zwykle przebywało wielu turystów. Na parkingu, w trosce o innych ludzi noś maseczkę.

  Miniony zakaz pokazał jakim skarbem są lasy i jak bardzo może brakować zwykłego spaceru wśród przyrody.

  - Teraz my pokażmy, że las to nasze wspólne dobro, potrafimy się nim opiekować i szanować przyrodę. Pamiętajmy, że spacerując po lesie, zwłaszcza na tych mniej uczęszczanych ścieżkach łatwo się zgubić. Zachowajmy ostrożność, ponieważ w lasach jest bardzo sucho, a nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować pożar. Las to nie miejsce na gaszenie papierosów i śmiecenie! - przypomina aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.