Aktualności
 • Matusiak: Udało się pozyskać miliony na inwestycje drogowe i szpital!

  20.04.2020

 • Mimo trudnego okresu pandemii, gdy liczy się każdy grosz, udało się pozyskać dofinansowanie odbudowy wiaduktu i budowy ronda na alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju i to na sumę aż 12 710 000 złotych. Są też pieniądze na zabezpieczenia sanitarne w szpitalu wojewódzkim nr 2.

  To połowa niezbędnej kwoty na tę, tak bardzo potrzebną i oczekiwaną inwestycję jaką jest odbudowa wiaduktu i budowa ronda na alei Piłsudskiego. Nie było to łatwe w obecnej sytuacji, kiedy wiele inwestycji schodzi na dalszy plan.

  - Wymagało to wielu zabiegów, zarówno u wojewody śląskiego, w Ministerstwie Infrastruktury i Kancelarii Prezesa rady Ministrów. Ważną okazała się wizyta wojewody Jarosława Wieczorka i wizja stanu wiaduktu, która miała miejsce 10 lutego. Wykazał on duże zrozumienie dla tego problemu i zadeklarował swoje poparcie jastrzębskiego wniosku, dobrze przygotowanego przez urząd miasta. Dzięki temu udało się uzyskać akceptację ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka i premiera Mateusza Morawieckiego. Cieszę się, ze nasze zabiegi okazały się skuteczne i dofinansowanie przyznano – mówi Grzegorz Matusiak, poseł z Jastrzębia-Zdroju.

  - W ten sposób tak duży wydatek z budżetu miasta może być przeznaczony na inne ważne cele. Zostało zapalone zielone światło.
  Reszta potrzebnej kwoty musi być wyłożona z budżetu miasta lub pozyskana z innych źródeł - dodaje parlamentarzysta.

  Poseł Matusiak zabiegał również o pomoc dla jastrzębskiego szpitala w sytuacji pandemii, zarówno u władz centralnych i wojewódzkich, jak i w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Ostatnio udało się pozyskać ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego 7,7 mln zł dla WSS nr 2 na działania zabezpieczające przed koronawirusem.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.