Aktualności
 • Czechy: ponad 100 ofiar śmiertelnych koronawirusa

  09.04.2020

 •  

  Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek, że w kraju zmarło już ogółem 104 chorych na Covid-19. Od środy bilans wzrósł o 11 osób. Łącznie zakażonych jest koronawirusem 5335 ludzi. Przeprowadzono ponad 100 tys. testów.

  W środę przeprowadzono 8164 testy na obecność koronawirusa. To o 703 więcej niż we wtorek. Łącznie w Czechach wykonano już 106 845 testów.

  Aktualne statystyki ministerstwa zdrowia wskazują, że z Covid-19 wyleczono dotychczas 243 zarejestrowanych pacjentów. Najwięcej chorych ma Praga, w której jest około jednej czwartej wszystkich zachorowań w Czechach. Resort podał także, że w szpitalach przebywa 440 pacjentów. Stan 96 z nich jest ciężki.

  Epidemiolodzy uznali, że warunki pozwalają na uruchomienie od czwartku niektórych zamkniętych placówek handlowych. Są to m.in. sklepy z artykułami dla majsterkowiczów lub składy budowlane, w których dotąd mogli rozbić zakupy jedynie przedsiębiorcy. Otwarte mogą być sklepy z rowerami i z częściami do rowerów. W placówkach muszą być odpowiednie warunki – zachowana dwumetrowa odległość między kupującymi, jednorazowe rękawiczki dla wszystkich oraz żele dezynfekujące.

  Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

   
 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Zwolnienia grupowe, coraz więcej osób traci pracę!Sejm uchwalił nową tarczę antykryzysową. Pora na senat

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.