Opinie
 • Marek Krząkała: Zostań w domu

  04.04.2020

 • Apel lekarzy, by zostać w domu, bo szpitale mogą nie podołać, kiedy szczyt zachorowań koronawirusem osiągnie w naszym kraju apogeum musimy potraktować śmiertelnie poważnie. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim służbom medycznym, służbom mundurowym czy wolontariuszom, którzy codziennie są na pierwszej linii frontu i podejmują walkę z pandemią. Szacunek i uznanie należy się również tym, którzy mają odwagę głośno mówić, jaka jest prawda o zabezpieczeniu szpitali, o brakach podstawowych środków ochrony osobistej, jak to zrobiła chociażby lekarka z Rybnika pani Kasia. Gdyby służby państwowe radziły sobie z sytuacją, niepotrzebne byłyby akcje szycia maseczek czy kombinezonów. Również tarcza antykryzysowa byłaby skutecznym narzędziem ratowania naszej gospodarki. Póki co w niewielkim stopniu spełnia oczekiwania pracodawców.

   

  Na rządzie mści się rozdawnictwo socjalne w czasach koniunktury, kiedy należało oszczędzać. To dziś przedsiębiorcy, którzy wytwarzają dochód narodowy potrzebują realnego wsparcia, by nie zwalniać pracowników. Tymczasem ostatnie posiedzenie Sejmu obnażyło słabość przygotowanych przez Rząd rozwiązań. Obiecane 212 miliardów to chwyt propagandowy. Większość z tej kwoty, około 150 miliardów to pieniądze banków komercyjnych, którym rząd da gwarancje państwowe, by udzielały kredytów firmom. Realnie kwota pomocy z państwowej kasy wynosi 60 mld zł w ciągu 10 lat. Nie wiem, po co w tak trudnych dla nas wszystkich chwilach premier dodatkowo kłamie publicznie, że -"Unia nie dała ani centa na koronawirusa". Tymczasem UE udostępniła 32 mld euro dla państw członkowskich, w tym 7,5 mld euro dla Polski!

   

  Żałosne, że przy ustawach o pomocy najważniejsza dla rządu okazała się wrzutka o głosowaniu korespondencyjnym, które prezes Kaczyński chce za wszelką cenę przeprowadzić.

   

  Szczerze? W momencie kiedy nasze życie i zdrowie jest zagrożone, kiedy wielu osobom grozi utrata pracy mam w d... nosie graniczące z obłędem zabawy prezesa, by przeprowadzić wybory. Nie dajmy się zwariować. Niech się tą władzą udławi. Zadbajmy o siebie i najbliższych. Słuchajmy lekarzy. Zostańmy w domu. Jeszcze wróci normalność.

  Marek Krząkała, poseł Platformy Obywatelskiej z Rybnika, felietonista Tygodnika Regionalnego Nowiny

   
 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • 06.04.2020 13:24 supermek2684
  straszenie antypis nie dziala panie per krzakala
  Na rządzie mści się rozdawnictwo socjalne w czasach koniunktury, kiedy należało oszczędzać. WIDAC PANIE POSLE ZE MACIE LUDZI W ZYCI JA BEZPARTYJNY TO PANU MOWIE NIGDY NIE ZAPISZE SIE DO WASZ PLATFORMIARZY A NI PISOWCÓW BO TE PIENIADZE SIE NALEZY SIE NAM SPOLECZENSTWO CZYLI DZIECIOM MLODZIEZY SENIOROM JESLI PER POSLE KRZAKAŁA NIE ROZUMIE TO SAMI SIE DYSKREDYTUJECIE NIEBYWAŁE BUTA I AROGANCTWO WASZEJ PARTI MNIE PORAZA ŁUKASZ 35 LAT POLAK GORNOSLAZOK Z RYBNIK

 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.