Aktualności
 • 45 zarażonych w wodzisławskim szpitalu! (AKTUALIZACJA)

  02.04.2020

 • Dramat w szpitalu Wodzisławiu. 45 osób ma COVID - 19. To 20 pacjentów i 25 osób z personelu!

  Przypomnijmy, we wtorek wieczorem okazało się, że jeden z pacjentów oddziału chirurgii ogólnej szpitala w Wodzisławiu ma koronawirusa. Natychmiast po zdiagnozowaniu pacjent ten został z Wodzisławia Śl. przewieziony do szpitala zakaźnego w Raciborzu. Oddział zamknięto, a cały personel (18 osób) i pacjentów (28 osób) poddano testom.

  Wszyscy musieli zostać w szpitalu. 

  W czwartek potwierdziło się, że u 31 osób testy są pozytywne. To zarówno personel, jak i pacjenci szpitala. W nocy z czwartku na piątek liczby zaczęły rosnąć!

   

  W nocy na stronie szpitala pojawił się komunikat: "Z dniem 2 kwietnia 2020 r. od godziny 23.00 czasowo zawiesza się  przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych  w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach do odwołania, za wyjątkiem Oddziału Pediatrii w Rydułtowach oraz Poradni POZ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach.

   

  Powyższe podyktowane jest uzyskaniem pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród personelu oraz pacjentów Szpitala oraz wiążącą się z tym koniecznością przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego celem zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19".

   
 • ADR

 • WCK Reggae
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Pierwszy przypadek koronawirusa w Wodzisławiu ŚląskimIzolacja chirurgii. Personel musiał zostać w szpitalu

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.