Aktualności
 • Pierwszy przypadek koronawirusa w Wodzisławiu Śląskim

  02.04.2020

 • Powiatowy Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. poinformował o wykrycia przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie oddziału chirurgii ogólnej. To pacjent z powiatu raciborskiego.

  Dyrektor PPZOZ Krzysztof Kowalik informuje, że w dniu 31 marca sanepid w Wodzisławiu Śląskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. To pacjent z powiatu raciborskiego hospitalizowany i wypisany ze Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu, a następnie przyjęty na oddział chirurgii ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim zanim jeszcze ten szpital został przekazany w szpital zakaźny.

  - Niezwłocznie po zaobserwowaniu objawów, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem, pacjent został poddany izolacji i diagnostyce pod kątem infekcji SARS-CoV -2. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku pacjent został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną – zaznacza Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.

  W chwili obecnej, trwa postępowanie epidemiologiczne, mające na celu określenie kręgu osób, które mogły mieć styczność z zarażonym pacjentem oraz maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie PPZOZ.

  W tym celu wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Wstrzymano przyjęcia do oddziału chirurgii ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Personel oraz wszyscy pacjenci wspomnianego oddziału zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań na obecność wirusa. Na terenie Szpitala wdrożono wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny.

  Jak nam powiedział dyrektor Kowalik, od rana próbuje dowiedzieć się w sanepidzie, czy nie wykryto przypadków koronawirusa u osób, które miały kontakt z zakażonym pacjentem.

   
 • IrS

 • Darko
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.