Aktualności
 • Izolacja chirurgii. Personel musiał zostać w szpitalu

  01.04.2020

 • Co oznacza wykrycie koronawirusa na szpitalnym oddziale? Izolację pacjentów oraz całego personelu. Nikt nie może opuścić oddziału!

  Sytuacja dotknęła nocną zmianę oddziału chirurgii szpitalu w Wodzisławiu Śląskim. Na oddziale utknęło 18 członków personelu (pielęgniarki, salowe i lekarze) oraz 28 pacjentów.

  Jak sobie radzą? Przecież w normalnej sytuacji po nocnej zmianie każdy z nich próbuje odpocząć, przespać się... - Jest czterech lekarzy, dwóch pracuje, dwóch w tym czasie może odpoczywać, podobnie pielęgniarki i salowe. W nocy do tego zespołu dołączyło kilka osób, które stwierdziły, że wolą mieć kwarantannę w szpitalu - wyjaśnia Krzysztof Kowalik, dyrektor szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach.

  Mają zagwarantowane posiłki, o które zadbało m.in. starostwo powiatowe. Pomagają też miejscowi restauratorzy.

  Wszystkim pobrano już wymazy pod kątem koronawirusa.

  - Poprosiłem sanepid, by wyniki były jak najszybciej. Mamy nadzieję, że poznamy je jeszcze dziś - mówi nam Krzysztof Kowalik, dyrektor szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach.

  Czy personel wyjdzie do domu jeśli okaże się, że próbki są negatywne? - Według mnie właśnie tak będzie, ale oczywiście będziemy tę sprawę jeszcze konsultowali - wyjaśnia dyrektor Krzysztof Kowalik.

   
 • ADR

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Koronawirus na wodzisławskiej chirurgii. Oddział zamknięty!

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.