Aktualności
 • Wbrew zakazowi otworzyli korty i grali w tenisa ziemnego!

  30.03.2020

 • Dwóch panów z Wodzisławia Śląskiego postanowiło zagrać sobie w tenisa, a trzeciego postawili na tzw. "czatach". Interweniujący policjanci pouczyli nieodpowiedzialnych mężczyzn oraz doprowadzili do zamknięcia obiektu.

  29 marca po południu mundurowi zostali wezwani na ulicę Bogumińską, gdzie na obiekcie sportowym otworzone zostały korty tenisowe i gdzie gromadzą się ludzie.

  - W czasie interwencji mundurowi zauważyli wbiegającego na korty mężczyznę, który krzyczał do pozostałych osób, aby usiedli, bo przyjechała policja. Na terenie obiektu mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn ubranych w stroje sportowe, przy których leżały rakiety tenisowe – informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa wodzisławskiej.

  Jak dodaje, 31-latek, który ostrzegł kolegów, oświadczył, że jest pracownikiem kortów tenisowych i nie widzi nic złego w uprawianiu sportu. Przekazał także, że jego koledzy przyszli posprzątać obiekt. - Mundurowi doskonale wiedzieli, że to nie jest prawdą.

  Wszystkim mężczyznom przypomniano o zakazie gromadzenia się i stosowaniu się do obowiązujących przepisów. W obecności mundurowych zamknięto obiekt – podkreśla rzeczniczka.

  Przypomnijmy, że wprowadzone obostrzenia mają nam wszystkim pomóc w walce z koronawirusem i nie są przeciwko społeczeństwu. Policjanci każdy przypadek interwencji oceniają indywidualnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami egzekwują ich przestrzeganie.

  Stróże prawa przede wszystkim edukują i służą pomocą. Apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń.

   
 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.