Aktualności
 • Pijani kierowcy, jedno auto zawisło na bramie posesji! (ZDJĘCIA)

  30.03.2020

 • REGION. W powiecie wodzisławskim w weekend (27 – 29 marca) policjanci zatrzymali trzech amatorów jazdy „na podwójnym gazie”, z czego dwóch spowodowało kolizje. Pijany kierowca renault zawisł na bramie jednej z posesji w Gorzyczkach.

  W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. W piątek na ulicy Piaskowej ujęli kierowcę forda. 68-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

  - Tego samego dnia w Mszanie kierujący audi jadąc w kierunku Skrzyszowa, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w latarnię, a następnie w betonowy słup energetyczny. Auto dachowało. 47-latek "wydmuchał" prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa wodzisławskiej komendy.

  W sobotę około 17.50 mundurowi zostali wezwani na ulicę Raciborską w Gorzyczkach. Na miejscu ustalono, że kierujący renault jadąc zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przejechał przez chodnik i kontynuując jazdę po nierównym pasie zieleni, został wyrzucony w górę.

  - Tył samochodu zawisł na ogrodzeniu posesji. Kierowca próbował zbiec z miejsca zdarzenia, lecz został przytrzymany przez świadków. 35-latka przebadano na zawartość alkoholu jeszcze przed zabraniem go do szpitala. W organizmie pirata drogowego było blisko 2,5 promila – podkreśla rzeczniczka.

  W szpitalu pobrano mu także krew do badań. Okazało się także, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy, a ponadto posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grożą mu nawet 3 lata więzienia.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.