Aktualności
 • Piąty zgon na koronawirusa na Śląsku, zmarł 72-latek z Bestwiny

  29.03.2020

 • Z przykrością informujemy, iż powikłania spowodowane koronawirusem były przyczyną śmierci 72-letniego mieszkańca gminy Bestwina. Mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy - zaczęła swój codzienny wieczorny komunikat Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody.

  72-letni mieszkaniec Bestwiny przebywał na kwarantannie domowej, a gdy nagle pogorszył się jego stan, został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Tychach. Tam zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Jak ocenił szpitalny zespół do spraw zgonu złożony z lekarzy - specjalistów tyskiej placówki, do zatrzymania krążenia przyczynił się Covid-19.

  Mamy też w naszym województwie nowe przypadki zakażenia.

  Inspektorzy sanitarni ustalają transmisję zakażenia starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Mieszkaniec w dobrym stanie jest w izolacji domowej.

  Pod nadzorem sanepidu był mężczyzna, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia tego mieszkańca powiatu cieszyńskiego.

  Dodatnie okazały się próbki pobrane od mężczyzny w sile wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jak się okazało, mieszkaniec miał kontakt z osobą, która wróciła z Hiszpanii.

  Poprzez kontakt z osobą chorą zakaził się mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego.

  W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy i przebywała w kwarantannie, gdy pojawiły się objawy Covid-19.

  Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wiekowego mężczyzny z powiatu zawierciańskiego. Na razie chory pozostaje w domu.

  W swoim domu przebywa także starsza kobieta z powiatu myszkowskiego, u której wystąpiły objawy zakażenia.

  W dobrym stanie, w izolacji domowej, jest młoda kobieta także z powiatu zawierciańskiego. Sanepid ustala transmisję zakażenia.

  W naszym województwie hospitalizowane są w sumie 142 osoby, pod nadzorem sanitarnym jest 7 121 osób, a w kwarantannie - 13 295. Na godz. 8.00 WSSE w Katowicach wykonała 3 187.

   
 • IrS

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Wicepremier Gliński: Będą jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy!133 nowe przypadki koronawirusa, zmarł pacjent z Raciborza22 przypadki koronawirusa na Śląsku, zmarł 75-latekMZ: 79 nowych przypadków koronawirusa, zmarła kolejna osobaBłaszczak: z koronawirusem w niedzielę walczy 4,5 tys. żołnierzyMZ: 1719 osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.