Zielone Nowiny
 • Zielone czeki dla dbających o środowisko

  29.03.2020

 • REGION. Do 31 marca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje zgłoszenia do konkursu "Zielone czeki". To nagrody przyznawane corocznie z okazji Dnia Ziemi za działalność na rzecz ochrony środowiska. Przyznawane od ponad ćwierć wieku doczekały się sporych zmian organizacyjnych.
  - Najważniejsze dotyczą regulaminu i uczestników konkursu, wprowadzamy nowe kategorie, mamy też zupełnie nowe logo konkursu – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW.

  Tegoroczne nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w województwie śląskim przyznawane są w pięciu kategoriach. W konkursie mogą wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe.

  Nagrodami są "Zielone czeki" o wartości - w zależności od kategorii - od 10 do 25 tys. zł oraz statuetki i dyplomy honorowe. Laureatów poznamy, o ile nie przeszkodzi koronawirus, już 22 kwietnia na Gali "Zielonych czeków".

  WFOŚiW przyznał je pierwszy raz w 1994 roku, a łączna wysokość nagród wyniosła ponad 2,5 mln zł! Wśród laureatów znajdują się pasjonaci ochrony środowiska - naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy. Szczegóły na www.wfosigw.katowice.pl.

   
 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Powstanie kolejny punkt programu "Czyste Powietrze"

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.