Aktualności
 • Rybnicka pediatria a koronawirus

  26.03.2020

 • Podczas epidemii koronawirusa szpitale przeżywają wiele zmian, które dotykają zarówno personelu, jak i pacjentów. Niektóre szpitale w Polsce zakazują nawet rodzicom przebywania z małymi pacjentami. Jak z tą sytuacją radzi sobie rybnicka pediatria?

  Szpital w Rybniku wprowadził ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. Personel jednak stara się, by sytuacja w lecznicy nie nastręczała dodatkowego stresu najmłodszym pacjentom oraz ich rodzinom.

  - W tym trudnym czasie chcieliśmy was zapewnić, że pediatria w Rybniku działa w trybie normalnym. Dzieci wymagające hospitalizacji są przyjmowane na oddział i leczone. Dokładamy wszelkich starań, aby zachowane były wszystkie środki ostrożności epidemiologicznej podczas hospitalizacji. Prosimy o to samo rodziców, zgłaszających się z dziećmi do szpitala - przekazały pracownice pediatrii na Facebooku.

  Dzieci z podejrzeniem infekcji koronowarusowej są diagnozowane w strefie izolacji rybnickiego szpitala, która znajduje się poza głównym budynkiem szpitalnym. Na podstawie doświadczeń innych krajów można uznać, że dzieci przechodzą infekcję koronawirusową skąpo lub bezobjawowo. Wymaga to większej czujności rodziców, bo młodsi chorzy stanowić mogą źródło przenoszenia infekcji na inne osoby.

  Dlatego to takie ważne, aby dzieci - nawet te, które nie prezentują objawów infekcji - unikały bezpośredniego kontaktu z osobami w starszym wieku czy przewlekle chorymi. Personel medyczny rybnickiego szpitala zachęca zatem, by najmłodsi utrzymywali kontakt ze swoimi babciami i dziadkami przez telefon oraz za pośrednictwem wideorozmów.

  W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku wprowadzono też szczególne regulacje dotyczące przebywania rodziców przy małych pacjentach leczonych na oddziale pediatrycznym. Nie są jednak tak restrykcyjne jak w przypadku innych szpitali w kraju.

  - Na oddziale pediatrycznym może przebywać jeden rodzic, lecz jak już wejdzie na oddział, to czuwa przy dziecku aż do momentu wypisu. Nie może zamienić się z inną osobą. Obowiązuje również zakaz przemieszczania się po szpitalu, można to robić tylko w obrębie oddziału – wyjaśnia Michał Sieroń, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku.

   
 • mar

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Małżeństwo z Rybnika wyzdrowiało!Pacjent SOR-u nie ma koronawirusa!Pomóżmy sfinansować posiłki dla służby zdrowia

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.