Aktualności
 • PGG przekaże śląskim szpitalom kamery termowizyjne

  26.03.2020

 • Polska Grupa Górnicza S.A. zakupi dziesięć specjalistycznych kamer termowizyjnych, które pomogą zorganizować bezpieczny ruch pacjentów i innych osób w śląskich szpitalach.

  Po serii testów urządzenia termowizyjne pojawiły się na bramach wejściowych wszystkich kopalń i oddziałów PGG w województwie śląskim. Kamerami, które wykrywają różnice temperatury już od 0,08 st. Celsjusza i automatycznie alarmują, gdy ktoś przechodzący przed obiektywem ma gorączkę i wymaga dokładniejszych badań, zastępowane są w kopalniach zdalne termometry, które sprzyjały w określonych godzinach powstawaniu kolejek.

  W zeszłym tygodniu informacja o działaniach prewencyjnych stosowanych w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej trafiła m.in. do szpitala MSWIA w Katowicach, którego władze natychmiast zwróciły się do spółki z prośbą o współpracę:

  – W reakcji na prośbę szpitala zarząd Polskiej Grupy Górniczej natychmiast powziął decyzję o uruchomieniu procedury zakupowej m.in. urządzeń termograficznych w technologii podczerwieni. Dziesięć takich urządzeń trafi do szpitali w województwie śląskim, w tym do szpitala MSWiA w Katowicach, jako wsparcie dla śląskich policjantów, strażaków i funkcjonariuszy innych służb mundurowych w regionie - mówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

  Szpital MSWiA w Katowicach odpowiada również m.in. za przeprowadzanie badań dopuszczających do pracy nie tylko policjantów, ale funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, którzy w dobie pandemii wypełniają newralgiczne dla ochrony zdrowia publicznego i bezpieczeństwa zadania.

  – Kamery termowizyjne byłyby dla nas nieocenioną pomocą, szczególnie w obszarze SOR, szpitalnego oddziału ratunkowego. W ramach naszych możliwości lokalowych próbujemy wydzielać specjalne strefy bezpieczeństwa. Możliwość szybkiego i sprawnego monitoringu byłaby znakomitym wsparciem - objaśnia Lidia Ślęzak, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala MSWIA w Katowicach.

  Procedura zakupu kamer termowizyjnych dla śląskich szpitali przez PGG została już sfinalizowana.

  Od początku pandemii kamer termowizyjnych używa się w Europie i na świecie do wykrywania osób z podwyższoną temperaturą ciała - gorączka należy bowiem do osiowych objawów Covid-19, zachorowanie wywołanego koronawirusem. Technologia podczerwieni jest niezastąpiona w portach, na lotniskach, dworcach, na przejściach granicznych, wszędzie tam, gdzie występuje duży ruch osób.

   
 • Galeria:

 • mar

 • Medhouse 2.10.2019- 224.06.2020
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • PGG: koronawirus na razie nie ma wpływu na funkcjonowanie kopalńSztab kryzysowy w PGG. Na razie akcja informacyjna!JSW przekaże 2 mln zł dla szpitali na walkę z koronawirusem

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.