Aktualności
 • Hospicjum ograniczyło odwiedziny i wizyty domowe

  26.03.2020

 • W hospicjum stacjonarnym przebywa aktualnie 24 pacjentów, a w domowym opieką objętych jest 26. Można zgłaszać bliskich, ale tylko telefonicznie. Odwiedziny ograniczono do jednej osoby, a wizyty domowe do niezbędnego minimum.

  W hospicjum stacjonarnym przy ulicy Promiennej przebywa aktualnie 24 pacjentów. Liczba ta jest zmienna, ale utrzymuje się mniej więcej takim właśnie poziomie. Jeżeli pojawia się wolne miejsce, placówka przyjmuje nowych pacjentów.

  - W hospicjum domowym opieką objętych jest 26 osób. Wizyty domowe – o ile nie są konieczne nie odbywają się. Ograniczamy wizyty w domach pacjentów do niezbędnego minimum. Lekarz pozostaje natomiast w stałym kontakcie telefonicznym z pacjentami – poinformowała Dorota Marzęda, rzeczniczka Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”.

  Liczba pacjentów odpowiada podpisanemu z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktem.

  - Ze względu na zaistniałą sytuację zagrożenia epidemiologicznego, działając zgodnie z rekomendacjami PSSE w Rybniku ograniczyliśmy odwiedziny pacjentów na oddziale stacjonarnym. W przypadkach koniecznych dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby u pacjenta. Równocześnie prosimy o telefoniczne uzgodnienie wizyty z personelem hospicjum – zaznacza Marzęda.

  Jak dodaje, osoby z objawami przeziębienia lub infekcji dróg oddechowych nie są wpuszczane do hospicjum. Obowiązuje również bezwzględny nakaz dezynfekcji rąk.

  Hospicjum prosi o zgłaszanie bliskich do opieki hospicyjnej wyłącznie drogą telefoniczną pod nr. tel. 32 43 50 466 wew.103.

   
 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.