Aktualności
 • Jak pomagają wolontariusze z żorskiego patrolu (ZDJĘCIA)!

  26.03.2020

 • W akcję robienia zakupów seniorom i wyprowadzania psów zaangażowali się wolontariusze i samorządowcy z dzielnicy Kleszczówka. Pomagają też w dostępie do e-recept i wykupują leki. W razie potrzeby seniorzy mogą dzwonić pod nr tel. kom. 694-491-924.

  Działamy realnie – mówi wolontariuszka Anna Marieta-Nowacka. Najważniejszy jest kontakt telefoniczny z seniorami. Od niedzieli dzwonię do sąsiadów z dzielnicy #Kleszczówka i już kilka razy przydała się pomoc

  ❤️ stałe zakupy dla Uli

  ❤️ zakup lekarstw dla pani Marii

  ❤️ pomoc w załatwieniu e-recepty przez telefon

  ❤️ gazety dla Hilusia, bo mu się "już mierznie"

  ❤️ miękki chleb dla swojej babci

  Czasami wystarczyła rozmowa, zapewnienie że razem z Rada i Zarząd Dzielnicy Kleszczówka jesteśmy do dyspozycji.
  Czasami wystarczyło powiedzieć jak działa teraz przychodnia albo co to jest e-recepta, bo to ogromna nowość - przyjęło się, że po receptę trzeba "IŚĆ DO LEKARZA", a teraz wręcz nie wolno.

  Wczoraj (25 marca) dołączyłam też do Żorskiego Patrolu Obywatelskiego, który powoli się rozkręca - szukamy kontaktu do seniorów w Żorach potrzebujących pomocy LUB do takich, którzy co prawda chodzą codziennie na zakupy, ale POWINNI siedzieć w domach! Do patrolu dołączyli też pełnoletni instruktorzy ZHP.

  Pomożemy - dowieziemy!

  Wyprowadzimy codziennie psa

  W bazie jest już ok. 20 dorosłych wolontariuszy, chętnych do pomocy - zgłaszajcie więc seniorów, zwłaszcza tych samotnych, żeby NIE CHODZILI niepotrzebnie po świecie!

  Największe wyzwanie to powstrzymanie ZDROWYCH i DOBRZE SIĘ CZUJĄCYCH seniorów, którzy śmigają po sklepach bo nie mają pojęcia jak bardzo się (i nas) narażają. Potem zajmą nam miejsca w szpitalach - więc nie czekajcie, namawiajcie ich, żeby skorzystali z pomocy młodszych i nie wychodzili z domu.

  Zatem - dzwońcie, popytajcie sąsiadów czy nie znają kogoś, kto mógłby się uchronić przed wirusem, a potrzebuje zakupów.
  Seniorów można zgłaszać pod numerem tel. kom. 694-491-924.

  Dziękujemy za Waszą służbę ❤️ Wolontariusze chętni mogą się zgłaszać do godziny 14:00 telefonicznie w MOK, a od godziny 12:00 telefonicznie w żorskim kinie.

  p.s. DLA POMAGAJĄCYCH: dziś o 19:00 szkolenie online o tym jak dziś bezpiecznie pomagać seniorom: https://www.maszglos.pl/…/webinarium-jak-teraz-pomoc-senio…/
  #działambolubię
  #wolontariat
  #NGO
  #pomocsąsiedzka
  #zostańwdomu

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Koronawirus
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.