Sport
 • Hokeiści z Jastrzębia z trzema trofeami

  25.03.2020

 • Zarząd Polskiej Hokej Ligi jako pierwszy podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 i przyznaniu medali za zakończone rozgrywki. "Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się odpowiednimi zaleceniami, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie. Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji. Decyzja ta odnosi się nie tylko do półfinałów Polskiej Hokej Ligi, ale także dotyczy wszystkich rozgrywek dzieci i młodzieży" – czytamy w oficjalnym komunikacie.
  Przy ustalaniu ostatecznej klasyfikacji PHL – pod uwagę brane były rozstrzygnięcia ćwierćfinałowe i fazy zasadniczej. W związku z tym JKH GKS Jastrzębie wzbogacił się o ekstraligowy brąz. Złoto otrzymał GKS Tychy, srebro Re-Plast Unia Oświęcim, natomiast obok jastrzębskiego zespołu na najniższym stopniu podium znalazł się czwarty półfinalista – GKS Katowice.
  To czwarty medal w historii klubu z Jastrzębia. Poprzednio JKH GKS stawał na podium w sezonach 2012/2013 (srebro), 2013/2014 (brąz) i 2014/2015 (srebro). W tym sezonie jastrzębski klub zdobył także Puchar Polski i Puchar Wyszehradzki. Oznacza to zarazem, że na chwilę obecną Robert Kalaber jest najbardziej utytułowanym trenerem w dziejach jastrzębskiego hokeja.


  Kadra JKH GKS w sezonie 2019/20: Bramkarze: Ondřej Raszka, David Marek, Oskar Prokop. Obrońcy: Henri Auvinen, Kordian Chorążyczewski, Jakub Gimiński, Kamil Górny, Henrich Jabornik, Māris Jass, Arkadiusz Kostek, Jakub Michałowski, Grzegorz Radzieńciak. Napastnicy: Krzysztof Bryk, Artem Iossafov, Dominik Jarosz, Martin Kasperlík, Tomasz Kulas, Patryk Matusik, Kamil Misterkiewicz, Radosław Nalewajka, Łukasz Nalewajka, Dominik Paś, Patryk Pelaczyk, Marcin Płachetka, Jesse Rohtla, Radosław Sawicki, Jan Sołtys, Maciej Urbanowicz, Mikko Virtanen, Kamil Wałęga, Kamil Wróbel, Dawid Wróblewski. Sztab: Róbert Kaláber I trener, Rafał Bernacki II trener, Jerzy Błaszczyk kierownik drużyny, Dariusz Wywiał kierownik ds. technicznych, Remigiusz Masztakowski asystent ds. technicznych, Paulina Szaweł masażystka, Tomasz Wodecki lekarz.

   
 • (MP)

 • Medhouse 2.10.2019- 224.06.2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.